Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Olympijské hry u sousedů? Polsko se chce ucházet o pořadatelství v roce 2036

Olympijské kruhy foto: AP

Polsko se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2036, oznámil prezident Andrzej Duda. Krakov a jeho okolí v létě hostily multisportovní Evropské hry s více než 7000 účastníky. Letní ani zimní olympiáda v Polsku dosud nebyla.
  15:13

„Rád bych po konzultacích s Polským olympijským výborem, ministrem sportu a vládou oznámil, že naší ambicí a záměrem je usilovat o uspořádání letních olympijských her v roce 2036,“ řekl Duda na sportovní a turistické konferenci v Zakopaném.

Již dříve známými kandidáty na LOH v roce 2036 jsou Mexiko, Indonésie a Turecko. Zájem předběžně projevily také Egypt, Korea, Indie, Turecko, Katar či Maďarsko.

Příští tři letní olympiády se uskuteční v Paříži (2024), Los Angeles (2028) a Brisbane (2032), které Mezinárodní olympijský výbor vybral předloni jiným způsobem než dřívější pořadatele.

Kvůli snížení nákladů na přípravu projektů a kampaní uchazečů a urychlení procesu zástupci MOV po soukromých jednáních s představiteli jednotlivých měst vyberou jedno a doporučí ho pro hlasování delegátům na kongresu.

Autoři: ,

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...