Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Populární streamer rozdává peníze. Daroval je moderátorům i potravinovým bankám

Populární streamer Ninja foto: instagram.com/ninja

Nejznámější světový streamer Tyler „Ninja“ Blevins pomáhá v době koronavirové pandemie kde může. Jeho poslední ukázkou empatického smýšlení bylo darování tisíce dolarů (více než 25 tisíc korun) jeho stream moderátorům. Pomáhá ale i dalším potřebným.
  8:51

Streamerka byla obviněna ze zneužívání nezletilých hráčů hry Fortnite. Hrozí jí vězení

V průběhu března Blevins daroval 150 tisíc dolarů (3,8 milionů korun) do potravinových bank po celé Americe. Tím ale nekončí, v posledním tweetu se vyjádřil, že již brzy ohlásí projekt, kterého je součástí.

Blevins je osmadvacetiletým Američanem a nejlépe vydělávajícím streamerem a youtuberem. Jen za to, že si například zahrál střílečku Apex, dostal od vývojářů hry milion dolarů. Za hraní, propagaci a videa si měsíčně přijde zhruba na půl milionu dolarů, což je v přepočtu 12 a půl milionu korun.

Ninja není ovšem jediným z herního prostředí, kdo se snaží pomoci lidem postiženým koronavirem. Razer vyhlásil, že rozdá několik milionů dolarů potřebným a společnostem, které nemohou nyní fungovat na sto procent. Řada streamerů a YouTuberů navíc udělala potravinové sbírky nebo sbírají finance pro různé herní akce, společnosti, restaurace a jiné.

Autor:
Témata: Sport, Dolar, Amerika, Razer, Apex

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...