Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořád mě překvapuje, že si mě pletete s mou sestrou, rozčiluje se Karolína Plíšková

Sport

  13:00aktualizováno  17:21
dauhá/dubaj - „Nyní jedete na turnaj do Dubaje. Tam jste nenasazená a máte těžký los v podobě Roberty Vinciové,“ ptal se novinář Karolíny Plíškové po jejím triumfu na turnaji v Dauhá. Už představa, že by třetí hráčka žebříčku WTA byla nenasazená působí úsměvně. Ve skutečnosti byla Plíšková v Dubaji druhou nasazenou. Zmíněný žurnalista si Plíškovou spletl s jejím dvojčetem Kristýnou, což Karolínu rozzlobilo. Obě sestry se s turnajem rozloučily už ve druhém kole.

Karolína Plíšková musela po triumfu v Dauhá čelit zmatenému dotazu novináře. foto: Reuters

Kotyza zná Wozniackou do detailu, napsal mi stohy postřehů, cení si Plíšková

„To je má sestra, kdo hraje proti Vinciové v Dubaji. Jak vidíte, stává se to pořád. Prakticky každý den. Asi tak stokrát. Téměř už jsem si na takové záměny zvykla. Ale upřímně, pořád mě to dokáže překvapit,“ uvedla nakvašeně na tiskové konferenci.

„Máme odlišná křestní jména, tak by se lidé možná mohli podívat na pavouka a neplést si nás. Někdy to prostě není vůbec hezké, speciálně pro Kristýnu. Ale tak ok, jsme identická dvojčata. Tak s tím asi musíme počítat,“ doplnilo o dvě minuty mladší dvojče.

Kristýna Plíšková se v zápase s Angelique Kerberovou moc dlouho na kurtu...
Karolína Plíšková právě obdržela trofej za vítězství na turnaji v katarském...

Teď už si to bude pamatovat nejen zmíněný zahraniční novinář, ale i další žurnalisté. Kristýna totiž v pondělí Vinciovou překvapivě porazila 2:1 a postoupila do druhého kola. Tam však prohrála s Američanku Lauren Davisovou 6:1, 1:6 a 3:6.

Karolína vstoupila do turnaje rovněž ve druhém kole, avšak podlehla Francouzce Kristině Mladenovicové 2:6 a 4:6.

Autor:

Mohlo by vás zajímat