Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořadatelé atletického MS zpřísní po útoku v Bostonu opatření

Sport

  17:37
MOSKVA - Pořadatelé atletického mistrovství světa v Moskvě zpřísní po událostech v Bostonu bezpečnostní opatření při srpnovém šampionátu. Řekl to šéf atletického svazu Valentin Balachničov.

Dayron Robles z Kuby (vpravo) a Liu Xiang z Číny (druhý vpravo) soutěží na 110 metrech

Vše o tragédii na Bostonském maratonu

"Bezpečnostní opatření přehodnotíme. Na našich sportovních akcích byla bezpečnost vždy na nejvyšší úrovni, ale samozřejmě zohledníme poslední události," řekl Balachničov. "Rusko bude v blízké budoucnosti pořádat několik významných mezinárodních sportovních událostí, proto to považujeme za vážný budíček," konstatoval ministr sportu Vitalij Mutko.

Žádné změny se nicméně v otázce bezpečnosti podle všeho nechystají v přípravách olympijských her v Soči. Podle nejmenovaného představitele ministerstva vnitra jsou připravovaná opatření dostatečně přísná.

"Bezpečnostní systém, který bude použit v Soči, je plně schopen zajistit bezpečnost na takové úrovni, jakou událost tohoto typu vyžaduje," citovala jej agentura ITAR-TASS.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...