Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořadatelé ruší kvůli počasí Jizerskou padesátku

Sport

  17:39
BEDŘICHOV - Tradiční dálkový závod v běhu na lyžích Jizerská padesátka, úvodní díl seriálu Worldloppet, byl dnes vinou nepříznivých podmínek zrušen. Důvodem je nedostatek sněhu, déšť a špatná předpověď počasí pro příští týden.

Počasí na horách zimním sportům letos nesvědčí. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Oznámil to řekl ředitel tratí Radim Nyč.

Závod na 50 kilometrů klasickou technikou se měl konat příští víkend. Na tratích se Nyč byl podívat v sobotu. "Už to bylo špatné, navíc v noci do toho ještě pršelo," řekl.

Rozhodování pořadatelům usnadnila nepříznivá předpověď na příští týden. "Má být hodně teplo," prohlásil smutně. První ročník Jizerské padesátky se uskutečnil v roce 1968 a od té doby museli pořadatelé kvůli počasí závod odvolat již počtvrté - v předchozích případech k tomu došlo v letech 1988, 1990 a 1998. V roce 1993 se jim podařilo běh přesunout.

"Ale letos nebylo kam," prohlásil Nyč. V úvahu nepřicházela ani změna termínu. "Termíny seriálu Worldloppet jsou přesně dané. Bohužel, bylo to jasné, nebyla v podstatě žádná šance," litoval Nyč.

Zrušení závodu pořadatele letos finančně výrazně poškodí, neboť získali nového partnera Patria finance. Organizátoři dlouho živili naději a dokonce uvažovali o zkrácení závodu o pět kilometrů a přesunutí startu z Bedřichova na Novou louku.

Poslední vystoupení na domácích tratích v kariéře měla na Jizerské padesátce absolvovat olympijská vítězka Kateřina Neumannová, běžet se chytal i bývalý mistr světa Martin Koukal. Neumannová se chystala startovat v závodu na 25 kilometrů klasicky, Koukal se chtěl zúčastnit hlavního běhu. Přihlášeno bylo více než 3500 běžců.
Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat