3. prosince 2008 23:52 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Portugalští fotbalisté se vrací do školy

Útočník Benfiky Lisabon v akci na hřišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Benfiky Lisabon v akci na hřišti. | foto: www.nunogomes.com

LISABON Několik stovek portugalských fotbalistů včetně reprezentační hvězdy Nuno Gomese se vrátí do školních lavic. Hráčská unie jim totiž nabízí vzdělávací program pro profesionály, který je podporován portugalskou vládou.

Několik stovek portugalských fotbalistů včetně reprezentační hvězdy Nuno Gomese se vrátí do školních lavic. Hráčská unie jim totiž nabízí vzdělávací program pro profesionály, který je podporován portugalskou vládou.

"Z 1600 registrovaných profesionálů má o program zájem asi 850 z nich," řekl vedoucí projektu Joaquim Evangelista. "Dokonce i hodně slavní fotbalisté mají potřebu dále studovat. Buď to dělají pro své sebevědomí nebo aby se lépe připravili na život po konci kariéry," dodal Evangelista.

Kromě dvaatřicetiletého Nuno Gomese hodlají nabídku na studium využít i o deset let mladší Joao Moutinho a Miguel Veloso, oba rovněž portugalští reprezentanti a účastníci letošního evropského šampionátu.

ČTK