24. ledna 2019 6:00, aktualizováno  8:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Plíšková na famózní Ósakaovou nestačila, Japonka si zahraje ve finále s Kvitovou

Karolína Plíšková sleduje verdikt jestřábího oka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karolína Plíšková sleduje verdikt jestřábího oka. | foto: Reuters

Melbourne / Praha Karolína Plíšková bohužel nedokázala navázat na výsledek své reprezentační kolegyně Petry Kvitové a prohrála v semifinále Australian Open s Japonkou Naomi Ósakaovou 2-6, 6-4, 4-6. Japonská tenistka se tak utká s Kvitovou v sobotním finále.

Plíšková v prvním setu na Ósakaovou nestačila. Hned v první hře odvracela brejkbol, o podání přišla ve třetím a po dvojchybě i v sedmém gamu. Japonka českou tenistku, které jako by chyběla energie po velkém obratu proti Sereně Williamsové z předešlého dne, přestřílela a první set ukončila gamem, v němž dala tři esa.

Ósakaová na kurtu nešetřila úsměvy a šťastnými gesty.
Karolína Plíšková servíruje v semifinále Australian Open.

Plíšková přišla o podání i v první hře druhé sady, ale vzápětí poprvé uspěla při servisu soupeřky. Následně zahnala další ztrátu, i když prohrávala už 0:40, a rozehrála se. Protáhla údery k základní čáře, tlačila z returnu a rázem byla všude. Japonka od tlakem začala více chybovat a Plíšková si vynutila třetí set.

ONLINE přenos jste mohli sledovat zde

V rozhodující sadě měla česká hráčka jako první šanci jít do brejku, ale všechny tři brejkboly Ósakaová odvrátila a zhluboka si oddechla. Plíšková vzápětí přišla o servis čistou hrou, což rozhodlo. Měla ještě jednu šanci dostat se zpět do hry, ale brejkbol na 4:4 Japonka smazala esem a zápas už nepustila. Plíšková prohrála s Ósakaovou za hodinu a 53 minut, měla méně es (3:15) i vítězných úderů (20:56)