Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Potřeboval dobít energii?‘ Slovenského motocyklistu zasáhl na Dakaru blesk. Je v pořádku

Sport

  10:06
SAN SALVADOR DE JUJUY - Slovenského motocyklistu Ivana Jakeše během středeční etapy Rallye Dakar zasáhl v argentinských horách blesk. Vyvázl bez vážnějších zraněních a po lékařských vyšetřeních se vrátil do bivaku. Je odhodlán nastoupit do následující 4. etapy.

Ivan Jakeš ve třetí etapě Rallye Dakar 2017. foto: Reuters

„Najednou jsem měl zeleno před očima, byla to veliká rána. Lekl jsem se a brněly mě ruce i ucho,“ uvedl Jakeš pro Radiožurnál.

Rallye Dakar: Kolomý byl druhý v etapě a druhý je také průběžně. Macháček dojel 3.

Třiačtyřicetiletý motocyklista měl štěstí, že se po zásahu bleskem v bouřce neopřel intuitivně nohou o zem. Pneumatiky jeho stroje odizolovaly elektrický proud. „Kamarádi z týmu si dělají legraci, že jsem potřeboval dobít energii. To se asi povedlo,“ dodal Jakeš, který startuje na Dakaru podesáté. V roce 2013 skončil čtvrtý.

Třetí etapa vedla přes hory ve výšce téměř pět tisíc metrů. Bouřka přinesla i kroupy. „Každý jsme byli potencionální cíl blesku. Pár blesků, co jsem viděl, na ty sem si mohl šáhnout. Takže jsem se taky bál. To, že to někoho zasáhne, jsem ale nečekal,“ uvedl Čech Josef Macháček, který ve středu vybojoval mezi čtyřkolkami třetí místo. Průběžně je šestý.

Ve čtvrtek se účastníci Dakaru přesunou do Bolívie.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!