Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Potvrzeno: legendární tenisový pár Agassi-Grafová se představí v Praze

B. J. King Cup

  16:37
PRAHA - Američan Andre Agassi a Němka Steffi Grafová přijedou příští rok na exhibici do České republiky. Slavný tenisový manželský pár se představí v rámci čtvrtého dílu Tennis Advantage v listopadu v pražské O2 areně. Oznámil to Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní.

André Agassi a Steffi Grafová. foto: Reprofoto

V plánu jsou dvouhry Agassiho a Grafové na jeden set s nejmenovanými soupeři a nakonec smíšená čtyřhra. "Od léta jednáme a vyměňujeme si smlouvu s jejich manažery. Jsou atraktivní, protože jsou párem a mají dohromady skoro třicet grandslamových titulů," řekla manažerka projektu Petra Píchalová-Langrová.

Rok 2010 v obrazech

Proti Agassimu a Grafové by se teoreticky mohli postavit Tomáš Berdych a jeho přítelkyně Lucie Šafářová. "Nemůžu to vyvrátit ani potvrdit, ale s aktivními hráči je těžké dopředu plánovat a dohadovat se. Spíše se snažíme dojednat někoho z bývalých tenisových legend, českých i světových obecně," uvedla Píchalová-Langrová.

Pořadatelé doufají, že exhibice v polovině listopadu skutečně vyjde. Letos měl Agassi hrát v Bratislavě, ale nakonec do slovenské metropole nedorazil. Čtyřicetiletý Agassi se v Česku představil před dvanácti lety. V roce 1998 vyhrál halový turnaj ATP Tour Czech Indoor v Ostravě. O rok později měl hrát antukový turnaj na pražské Štvanici Czech Open, ale odhlásil se kvůli zranění ramene.

André Agassi a Steffi Grafová.

O rok starší Grafová, která se za Agassiho provdala v roce 2001 a má s ním syna Jadena Gila a dceru Jaz Elle, vyhrála 22 grandslamových turnajů ve dvouhře. Na Štvanici hrála za Německo ve Fed Cupu v roce 1986. Pak se měla bývalá světová jednička a svěřenkyně českého trenéra Pavla Složila v Česku představit ještě v roce 1997 na exhibici v Brně, ale nakonec pouze přijela a s Janou Novotnou se zúčastnila charitativní akce.

Exhibice Advantage Tennis se poprvé konala v roce 2008 za účasti Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem. Loni se představil mimo jiné Švéd Stefan Edberg a letos se do Ostravy vrátil slavný rodák Ivan Lendl.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat