3. června 2008 9:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Powell: Mám na stovku za 9,60

Asafa Powell pózuje s trofejí IAAF pro Nejlepšího atleta roku 2006. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asafa Powell pózuje s trofejí IAAF pro Nejlepšího atleta roku 2006. | foto: AFP

KINGSTON Jamajský sprinter Asafa Powell věří, že může brzy získat zpět světový rekord v běhu na 100 metrů, o který ho v sobotu připravil jeho krajan Usain Bolt.

Ten na mítinku v New Yorku zaběhl čas 9,72 sekundy. Powell tvrdí, že v jeho schopnostech je výkon ještě výrazně lepší.  Vím, že mám na to  běžet za 9,60, znělo Powellovo prohlášení, které zveřejnil jeho manažer Paul Doyle.

Boltovi, který se dosud specializoval na dvojnásobnou trať, prý rekord přeje. Mám z něj opravdu radost. Má velký talent a tvrdě pracuje. Zasloužil si to, prohlásil Powell, který předchozí maximum 9,74 zaběhl loni v září v italském Rieti.

Obě jamajské hvězdy by se měly vůbec poprvé na stometrové trati utkat koncem června při národní olympijské kvalifikaci v Kingstonu. Myslím, že to nebude klasický sprinterský souboj. Půjde zkrátka o to, dostat se do týmu pro olympiádu, uvedl Bolt, který změnil své původní plány a hodlá v Pekingu běžet nejen dvoustovku, ale i nejkratší sprint

Lidovky.cz, ČTK