20. července 2014 12:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Dopingový hříšník Powell se vrací. Na mítinku v Belgii doběhl druhý

Jamajský sprinter Asafa Powell  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jamajský sprinter Asafa Powell | foto: ČTK

HEUSDEN-ZOLDER Jamajský sprinter Asafa Powell se ve druhém startu na stovce po vypršení zkráceného dopingového trestu zlepšil na 10,15 sekundy. V belgickém Heusden-Zolderu obsadil druhé místo za Američanem Marvinem Barcym, který byl o dvě setiny rychlejší.

Jednatřicetiletý bývalý světový rekordman Powell v úterý při comebacku v Lucernu dosáhl času 10,30, i přes sobotní zlepšení stále zůstává za svými možnostmi. "Potřebuji ještě pár závodů, abych se dostal zpět na úroveň před dvěma lety. Tenhle mítink se k tomu velmi dobře hodil," řekl Powell.

ČTĚTE VÍCE

Jeho trest za loňský pozitivní nález stimulantu oxilofrinu při domácím šampionátu zněl původně na 18 měsíců, po odvolání k mezinárodní arbitráži CAS Jamajčan vyvázl s půlročním zákazem startů.

Jamajský sprinter Asafa Powell

Jamajský sprinter Asafa Powell

V soutěži koulařů obsadil druhé místo Tomáš Staněk. Výkonem 19,89 se v závěrečné sérii dostal do vedení, ale posledním pokusem soutěže jej o 33 centimetrů porazil Kanaďan Tim Nedow. Druhá skončila i diskařka Jitka Kubelová, jež v závodě s pouhými třemi účastnicemi hodila 54,71.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.