1. července 2015 22:50, aktualizováno 2. 7 23:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Požární poplach ve Wimbledonu. Pořadatelé evakuovali část areálu

Záchranné složky u centrálního kurtu ve Wimbledonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranné složky u centrálního kurtu ve Wimbledonu. | foto: Reuters

LONDÝN Prosím, opusťte areál. Záchranné složky ve spolupráci s pořadateli evakuovaly tenisový All England Club. Na centrálním dvorci byl totiž hlášen požární poplach, zřejmě však šlo o elektrickou závadu.

Pořadatelé upozornili na problém zhruba ve 21:10 britského času a krátce poté evakuovali všechny diváky i novináře z centrálního kurtu, v jehož přilehlé budově zrovna probíhala tisková konference po utkání Sereny Williamsové s Maďarkou Babosovou.

„Příčina evakuace zatím není jasná. Je možné, že poplach způsobila elektrická závada,“ řekl médiím mluvčí areálu. Podle dostupných informací bylo evakuováno zhruba tři tisíce lidí.

Policisté uzavřeli část areálu, v době poplachu už se na ani jednom z kurtů nehrálo. Šéf zásahu zatím odmítl poskytnout bližší informace, čtvrteční program na travnatých dvorcích by ale neměl být ohrožen.

Jeden z hasičů dohlíží kráčí k centrálnímu dvorci, kde byl nahlášen požární...
Policisté v All England Clubu.

Případný požár mohly způsobit i vysoké teploty, s nimiž v úvodních dnech slavného grandslamu tenisté bojují. 

Ve čtvrtek bylo na kurtech naměřeno 35,7 stupně Celsia ve stínu a o více než stupeň tak padlo zdejší maximum. Dosud nejvyšší hodnotu v areálu zaznamenali v roce 1976, kdy teploměry ukázaly 34,6 stupně.

Už v úterý aktivovali pořadatelé ve Wimbledonu kvůli vysokým teplotám speciální pravidlo, které od roku 1992 platí na okruhu WTA, v Londýně ale bylo zatím využito jen v letech 2006 a 2009. 

Tenistky mají za velkého horka desetiminutovou přestávku mezi druhým a třetím setem, muži ve Wimbledonu tuto možnost nemají.

lsoLukáš Šonský

Najdete na Lidovky.cz