Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pravidla jsou pravidla. Sedmiletému bowlingáři sebrali pohár, protože měl džíny

Sport

  10:44
ST. JOHN’S/PRAHA - Sportovní pravidla se musí ctít. Tvrdě to pocítil i sedmiletý hráč bowlingu Grayson Powell, jemuž byl na dětském turnaji v kanadském městě St. John’s odepřen vítězný pohár proto, že měl na sobě šedivé džíny.

Kauza malého Graysona Powella a jeho sepraných džín spěje ke smírnému konci. foto: Lidovky.cz

Malý Grayson posbíral v soutěži tříčlenných bowlingových družstev 171 bodů a se svými spoluhráči čekal na zlatou medaili, když za chlapcovými rodiči přišel organizátor soutěže Gord Davis a oznámil jim, že je jejich syn kvůli „krejčovskému přestupku“ diskvalifikován a pro cenu si nemůže jít.

Bowlingářský dress code mluví jasně: hráči musí mít na sobě černé kalhoty. Přesto rozhodnutí malého Graysona v sepraných džínách vyloučit vyvolalo rozhořčení a bowlingová organizace v hlavním městě provincie Newfoundland musí čelit vlně kritiky.

„Jestli je dětský sport o tomhle... tak hanba jim,“ prohlásil chlapcův otec Todd Powell. Tento názor sdílí i stovky lidí, kteří zahltili facebook organizace nesouhlasnými a často i nenávistnými vzkazy.

Davis a jeho lidé ale trvali na tom, že nic zlého neudělali. „Dress code platí po desetiletí. Pan Todd Powell byl o pravidlech moc dobře informován a přesto poslal svého syna na tento turnaj v nevyhovujícím oblečení. Proč jsme my za zloduchy, když rodiče vědomě porušili pravidla?“ napsal v emotivním vysvětlení na facebooku Davis. Jeho stať má víc než 2600 slov.

Graysonův otec ale namítá, že v tomto případě chlapec neměl být vůbec připuštěn ke hře a nemělo dojít k diskvalifikaci až ve chvíli, když už byl turnaj odehrán. “To je ten problém, co s nimi mám. Dovolili mu předtím hrát. Pan Davis dluží těm třem dětem omluvu,“ napsal v Powell. Šéf bowlingové organizace namítl, že se o rozhodnutí chlapce diskvalifikovat musel nejprve poradit s ostatními delegáty.

Po plodné diskusi mezi oběma pány Gord Davis nakonec přece jen přislíbil, že Graysonovi a jeho dvěma spoluhráčům bude vítězná trofej dodatečně předána. “Zajistíme, že dětem bude učiněno za dost. O tom to celé je. Za rozhodnutí, které už nejde vzít zpátky, jsme se omluvili. Bowling je sport pro všechny,“ napsal ve smířlivém duchu Davis.

Pro všechny, kteří mají správné oblečení...

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies
Týden kojení 2021: hrajte s námi celý týden o ceny od Canpol babies

Soutěž s Canpol babies probíhá od 13.9. do 19.9.2021

Mohlo by vás zajímat