Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 26 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Pravidla jsou pravidla. Sedmiletému bowlingáři sebrali pohár, protože měl džíny

Kauza malého Graysona Powella a jeho sepraných džín spěje ke smírnému konci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kauza malého Graysona Powella a jeho sepraných džín spěje ke smírnému konci. | foto: Lidovky.cz

ST. JOHN’S/PRAHA Sportovní pravidla se musí ctít. Tvrdě to pocítil i sedmiletý hráč bowlingu Grayson Powell, jemuž byl na dětském turnaji v kanadském městě St. John’s odepřen vítězný pohár proto, že měl na sobě šedivé džíny.

Malý Grayson posbíral v soutěži tříčlenných bowlingových družstev 171 bodů a se svými spoluhráči čekal na zlatou medaili, když za chlapcovými rodiči přišel organizátor soutěže Gord Davis a oznámil jim, že je jejich syn kvůli „krejčovskému přestupku“ diskvalifikován a pro cenu si nemůže jít.

Bowlingářský dress code mluví jasně: hráči musí mít na sobě černé kalhoty. Přesto rozhodnutí malého Graysona v sepraných džínách vyloučit vyvolalo rozhořčení a bowlingová organizace v hlavním městě provincie Newfoundland musí čelit vlně kritiky.

„Jestli je dětský sport o tomhle... tak hanba jim,“ prohlásil chlapcův otec Todd Powell. Tento názor sdílí i stovky lidí, kteří zahltili facebook organizace nesouhlasnými a často i nenávistnými vzkazy.

Davis a jeho lidé ale trvali na tom, že nic zlého neudělali. „Dress code platí po desetiletí. Pan Todd Powell byl o pravidlech moc dobře informován a přesto poslal svého syna na tento turnaj v nevyhovujícím oblečení. Proč jsme my za zloduchy, když rodiče vědomě porušili pravidla?“ napsal v emotivním vysvětlení na facebooku Davis. Jeho stať má víc než 2600 slov.

Graysonův otec ale namítá, že v tomto případě chlapec neměl být vůbec připuštěn ke hře a nemělo dojít k diskvalifikaci až ve chvíli, když už byl turnaj odehrán. “To je ten problém, co s nimi mám. Dovolili mu předtím hrát. Pan Davis dluží těm třem dětem omluvu,“ napsal v Powell. Šéf bowlingové organizace namítl, že se o rozhodnutí chlapce diskvalifikovat musel nejprve poradit s ostatními delegáty.

Po plodné diskusi mezi oběma pány Gord Davis nakonec přece jen přislíbil, že Graysonovi a jeho dvěma spoluhráčům bude vítězná trofej dodatečně předána. “Zajistíme, že dětem bude učiněno za dost. O tom to celé je. Za rozhodnutí, které už nejde vzít zpátky, jsme se omluvili. Bowling je sport pro všechny,“ napsal ve smířlivém duchu Davis.

Pro všechny, kteří mají správné oblečení...

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Jaromír Jágr se loni v dresu Kladna představil v zápase nejspíš naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

Jaromír Jágr se loni v dresu Kladna představil v zápase nejspíš naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Jaromír Jágr se loni v dresu Kladna představil v zápase nejspíš naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?
Vyzkoušeno: Jak nám padly kousky z Trenýrkárna.cz?

Otestovaly jsme dámské trenýrky z Trenýrkárna.cz. Podívejte se, jaké jsme si vybraly a jak jsme s nimi byly spokojené.