Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pravidla plavání jsou sexistická

Sport

  13:17
SYDNEY - Sexistická. Taková jsou podle světové a evropské šampionky Theresy Alshammarové nová pravidla v plavání. Švédská reprezentantka to prohlásila poté, co přišla o světový rekord na trati 50 metrů motýlek kvůli tomu, že na sobě měla dvoje plavky.

Švédská plavkyně Therese Alshammarová foto: ČTK

Jednatřicetileté Švédce se nelíbí zejména takzvaná pravidla "slušného oblékání". Závodníci sice nesmí nosit dvoje plavky, aby neměli příliš velký vztlak, pod jejich spodní částí však mohou mít ještě jedny krátké plavky.

"Myslela jsem, že cudné plavky jsou prostě cudné plavky," citovala Alshammarovou agentura AP. "Skoro bych řekla, že tahle pravidla jsou dost sexistická. Mužům na zakrytí intimních partií stačí jenom slipy, ženám ale rozhodně ne. Žila jsem v domnění, že podle pravidel si můžu zakrýt všechny intimní partie. Jak je vidět, tak asi ne...," dodala.

Alshammarová v úterních rozplavbách na závodech v Sydney překonala časem 25,44 sekundy vlastní světový rekord o dvě setiny. Když se však zjistilo, že pod plavkami měla ještě jeden kompletní úbor, byla diskvalifikována.

Nové regule zavedla Mezinárodní plavecká federace FINA a národní svazy kvůli smršti světových rekordů, která přišla s nástupem revolučních modelů plavek.
Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat