1. února 2018 11:14, aktualizováno  11:17 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Je to vítězství pro Putina,‘ zlobí se právník hlavního svědka ruského dopingu

Grigorij Rodčenkov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Grigorij Rodčenkov. | foto: ČTK/AP

NEW YORK Právník Jim Walden, který zastupuje hlavního svědka o dopingovém systému v Rusku Grigorije Rodčenkova, považuje rozhodnutí CAS za posílení podvodníků. Verdikt mezinárodní sportovní arbitráže, která v 28 případech zrušila tresty za dopingové podvody pro ruské sportovce a vrátila je do výsledkových listin her v Soči, ostře kritizoval.

Bývalý šéf moskevské antidopingové Rodčenkov, který na státem organizovaný doping upozornil, svědčil také při řízení u arbitráže. CAS v 28 případech rozhodl, že pro potrestání ruských sportovců ze strany Mezinárodního olympijského výboru nebyl dostatek důkazů. Dalším jedenácti ruským sportovcům zrušil doživotní zákaz startu na olympijských hrách, ale zakázal jim účast v Pchjongčchangu.

Putin při každoroční bilanční tiskovce v Moskvě.
Grigorij Rodčenkov.

Rodčenkovův právník s tím nesouhlasí. „Tohle rozhodnutí CAS jenom posiluje podvodníky, ztěžuje cestu k vítězství čistým sportovcům a znamená další nespravedlivý úspěch pro zkorumpovaný ruský dopingový systém a především pro (prezidenta) Putina,“ uvedl Walden v dnešním vyjádření.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz