Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražskou O2 Arena rozproudí v sobotu novodobí gladiátoři. A také 'český samuraj'

Sport

  16:02
PRAHA - Tohle bude velké. Turnaj světové série W5 zamířil také do české metropole a v sobotu 8. října se v O2 Arena představí opravdová tuzemská špička bojových sportů v čele s Ondřejem Hutníkem, Tomášem Hronem a také... Janem Soukupem.

Jan Soukup v akci. foto: Lukáš Jirkovský

15 zápasů, 28 bojovníků a dvě ostré dívky. To je menu pro W5 Grand Prix Legends in Prague, jak se akce pod hlavičkou světové federace jmenuje. Že jde o velkou událost potvrzuje už jen fakt, že se celá show chystá vlastně od jara a dostává se jí velkého zájmu jak na oficiálních stránkách federace, tak i v Česku.

Nelze se divit. V akci budou například Matěj Peňaz, Michael Krčmář, Martin Gaňo, Matouš Kohout, Petr Ondruš, Jiří Žák či Anatolij Hunanyan. Domácí špička ve svém oboru, v tomto případě v kickboxu. Bojovníci, kteří jsou zvyklí zápasit coby hlavní hvězdy galavečerů se museli pro O2 Arenu spokojit se skromnější rolí.

Nikterak jim to ale nevadí. A fanouškům K-1 také ne. Vrcholem celého klání bude duel o světový titul W5 v super těžké váze mezi Tomášem Hronem a Andrejem Stoicou, rumunským sportovcem roku 2014.

Devětadvacetiletý několikanásobný světový šampion, který z padesáti soubojů v K-1 prohrál pouze osm, se navíc může těšit na bouřlivou kulisu. Před třemi lety totiž v rámci gala Superkombat doma v Galati zdolal těsně jiného českého bojovníka Ondřeje Hutníka.

Fightcard W5 Grand Prix Legends in Prague

Fightcard W5 Grand Prix Legends in Prague

Také ten nebude v O2 Arena chybět. Muž, který má na kontě už 98 profesionálním zápasů, se postaví v posledním předzápase taktéž v supertěžké váze dalšímu rumunskému rváči Catalinu Morosanovi, který bojuje stejně jako domácí legenda přezdívaná „Spejbl“ v otočeném gardu a má podobnou bilanci jako Stoica. Aby provázání těchto čtyř hvězd nebylo málo, „Zabiják z Karpat“ předloni podlehl právě Hronovi.

Kromě avizovaných celosvětově známých jmen se mezi šestnácti provazy představí také již sedmatřicetiletý Jan Soukup, kterého prověří velezkušený Francouz Freddy Kemayo. Čím je právě Soukup, který má na kontě „jen“ 16 profesionálních duelu v K-1 tak zajímavý?

„Český samuraj“ v akci

Rodák z Prahy je držitelem černého pásu kyokushin karate, kterého navíc dosáhl v zemi, kde toto bojové umění vzniklo – tedy v Japonsku. „Žil jsem tam skoro sedm let, poté, co jsem skončil druhý na mistrovství světa v roce 2007 jsem ale už nechtěl čekat čtyři roky na další šampionát, tak jsem kývl na nabídku jít do K-1,“ řekl pro Lidovky.cz muž, který dosud prohrál jen čtyřikrát, na domácí scéně pouze ve vyrovnané tříkolové bitvě s Hutníkem.

„S Ondrou jsme kamarádi, trénujeme spolu a připravujeme se na další duel, včetně toho nyní v O2 Arena. Je to skvělý bojovník a bylo mi ctí si s ním bouchnout. Byl jsem před zápasem trochu nachcípaný, což ovlivnilo moji kondici, ale to se nedá nic dělat,“ vrátil se v historii zhruba o 12 měsíců zpět Soukup, který kromě zmíněného stříbra z mistrovství světa vybojoval také titul na otevřeném japonském šampionátu, což se před ním povedlo pouze jedinému ne-japonskému karatistovi.

„Život v Japonsku byl těžký, protože vám nedají nic zadarmo v práci, ani v tréninku. Snaží se vám život pořádně znepříjemnit, zocelit vás. Pracoval jsem manuálně osm hodin denně a poté šel ještě na trénink pro nakládačku. Ale chtěl jsem v karate něco dokázat, to byl můj cíl, a proto jsem se nenechal zlomit,“ vzpomíná na roky v zemi vycházejícího slunce.

Pro kariéru v kickboxu má už jediný cíl: „Chci porážet papírově silnější soupeře, bavit fanoušky a ještě něco na stará kolena odbouchat. Myslím, že jsem za těch pár let ukázal mladším klukům u nás, že se mnou musí počítat.“

A s podobnými plány vstoupí Soukup mezi šestnáct provazů také v sobotu v O2 Arena. „Kemayo má obrovské zkušenosti, je nebezpečný hlavně na kratší vzdálenost, jeho koleno je legendární. Jsme na tom co se parametrů týče podobně, tak věřím, že vyhraji. A věřím, že dorazí všichni fanoušci bojových sportů u nás, protože nic lepší u nás už dlouho nebylo a bude se nač dívat. Podporu z hlediště budeme všichni potřebovat,“ dodává Soukup.

Koho pozvánka „Českého samuraje“ na W5 Grand Prix Legends in Prague přesvědčila, může v sobotu v podvečer dorazit přímo do vysočanské haly, vstupenky jsou k zakoupení na ticketportal od 499 kč. Galavečer startuje v 18:00 hodin.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat