3. listopadu 2008 15:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Před 10 lety vsadil na Hamiltona, nyní vyhrál

Lewis Hamilton slaví vítězství v cíli.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lewis Hamilton slaví vítězství v cíli. | foto: ČTK

LONDÝN Skutečně mimořádnou předvídavost prokázal britský sázkař, který si před deseti lety vsadil na to, že Lewis Hamilton se stane mistrem světa formule 1. V neděli se to stalo skutkem a sázkař vyhrál 125 tisíc liber (3,75 milionu korun). Oznámila to dnes britská sázková kancelář Landbrokes.

Sázkař, který si přeje zůstat v anonymitě, vsadil před deseti lety sto liber na to, že Hamilton vyhraje formuli 1 do svých 25 let. Hamiltonovi bylo tehdy něco přes třináct let, jezdil závody motokár a jeho kurz na vítězství ve formuli 1 byl 500 ku jedné. Na to konto vyhrál sázkař 50 tisíc liber.

Zbývajících 75 tisíc mu přinesla tehdejší sázka 50 liber na to, že Hamilton jednak vyhraje titul mistra světa formule 1 do svých 25 let, jednak vyhraje svou první Velkou cenu do svých 23 let. Tady byl tehdy na Hamiltona kurz 1500 ku jedné.

Tentýž sázkař vyhrál už loni díky Hamiltonovi 40 tisíc liber. Rovněž před deseti lety si totiž vsadil 200 liber na to, že Hamilton vyhraje svou první Velkou cenu do svých 23 let, což se stalo.

Celkově tedy Hamilton zajistil člověku, který v něho tak věřil, 165 tisíc liber (4,95 milionu korun). "Na sázku 350 liber to není špatné," komentoval to mluvčí Landbrokes.

Lewis Hamilton získal titul mistra světa ve věku 23 let, devíti měsíců a 26 dní a stal se tak jeho nejmladším držitelem v historii.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!