Pondělí 26. září 2022, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

PŘEHLEDNĚ: Kdy startují na olympiádě Češi? Které přenosy sledovat, aby vám nic neuniklo

Barbora Seemanová. | foto: MAFRA

Premium
Vybraná sportovní odvětví na olympijských hrách v Tokiu nabídne na svých obrazovkách Česká televize jakožto držitel sublicence na vysílací práva, jejichž majitelem je společnost Discovery, která vlastní mimo jiné stanici Eurosport. Podívejte se na program olympijských her s důrazem na české sportovce.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Podmínky sublicence dovolují České televizi odvysílat maximálně 300 hodin premiér za celou dobu her, navíc jen na jediném kanále, který lze překlopit do internetového streamu.

„Plán budeme stavět ze dne na den, 15 tras se musí vecpat na jeden program s limitem premiér do 300 hodin,“ popisuje na svém twitterovém účtu šéfkomentátor redakce sportu České televize Robert Záruba.

Dění v Tokiu tak bude monitorovat pouze kanál ČT sport či jeho internetová verze, rozšíření sportovního programu například na kanál ČT 2 nebude možné.

„V porovnání s Pchjongčchangem 2018 vyjednala ČT alespoň malý bonus: při kolizi dvou medailových disciplín s českou účastí lze výjimečně použít jeden stream navíc,“ uvedl Záruba. Česká televize se bude primárně soustřeďovat na pokrývání disciplín s českou účastí. Jednou z ostře sledovaných bude tenis, který však v případě postupů reprezentantek Kvitové, Plíškové či Krejčíkové může „vyplýtvat“ výraznou část ze zmíněného limitu 300 hodin premiér. Z odvětví bez tuzemských sportovců ČT nabídne nejspíše jen finálové boje, pokud na ně vůbec zbude místo. „Mnoho sportů bez české účasti musíme bohužel výrazně omezit nebo úplně vynechat,“ doplňuje Záruba.

Ve stejném režimu bude ČT pokrývat i zimní hry v Pekingu 2022 a letní v Paříži 2024. Vlastníkem vysílacích práv je společnost Discovery, která bude dění v Tokiu zprostředkovávat na stanici Eurosport. V televizi jde o kanály Eurosport 1 a Eurosport 2, na internetu pak prostřednictvím stránky Eurosport Player.

V zamčené části článku najdete detailní program her se zaměřením na české reprezentanty.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...