13. července 2014 17:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Při závodech v Ostravě zemřel motocyklista, další čtyři jsou zraněni

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační snímek | foto: ČTK

OSTRAVA/PRAHA Při motocyklových závodech Okruh Františka Bartoše v Ostravě - Radvanicích zemřel sedmadvacetiletý závodník a další čtyři byli zraněni, z toho jeden těžce. K hromadné nehodě motocyklů došlo po 14:00.

Agentuře ČTK to sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Podle jejích informací tři účastníci nehody, všichni závodníci, jsou zraněni lehce. Okolnosti nehody se prošetřují. Na místě zasahovali také hasiči.

"Jednalo se o pád několika motocyklů ihned po startu závodu. Na místě zemřel jeden závodník cizí státní příslušnosti," uvedla pro server iDNES.cz mluvčí Holčáková. Nehoda se podle ní odehrála na uzavřeném okruhu. Závodů se účastnily stroje o objemu do 600 kubických centimetrů.

Zraněným závodníkům je podle Holčákové mezi 27 a 52 lety. Policisté žádají případné svědky, kteří by mohli mít obrazové záznamy havárie, aby je kontaktovali na telefonní lince 158. "Kriminalisté i nadále pokračují v prověřování a objasnění příčin i okolností události," uvedla Holčáková s tím, že k dalšímu vyšetřování pravděpodobně přiberou i znalce.

Mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že záchranáři byli na místě do pěti minut po nahlášení události. V té době se už nejvážněji zraněného jezdce snažil zachránit lékař závodu. Muž však utrpěl natolik vážná zranění, že na místě zemřel.

Humpl uvedl, že záchranáři ošetřovali tři motocyklisty, kteří utrpěli vážná a středně těžké poranění. "Sedmadvacetiletý muž si přivodil zranění horní a dolní končetiny. Po prvotním ošetření jej letečtí záchranáři přepravili do další péče ostravské Fakultní nemocnice.

O rok starší pacient byl poraněn rovněž v oblasti končetin, u dvaapadesátiletého muže pak zasahující lékař zjistil zranění hrudníku," popsal Humpl. Uvedl, že zranění závodníci byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Zdravotníci je převezli do Městské nemocnice Ostrava. Dalšího, lehce zraněného muže ošetřil lékař závodu.

Jak vyplývá z webových stránek závodu silničních motorek, v letošním roce jde již o 6. ročník Okruhu Františka Bartoše. Loňský závodní víkend navštívilo více než 6000 diváků, letos pořadatelé očekávali obdobnou návštěvnost.

Lidovky.cz, ČTK