Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Příště chci míč přímo na nohu

Sport

  7:51
PRAHA - Nejprve trefil jen tyč, pak ale potvrdil, že patří ke klíčovým fotbalistům letenského mužstva. Záložník Sparty Pavel Horváth(32) dal svůj třetí gól v letošní sezoně. Poprvé se trefil ze hry a rozhodl svou brankou o třech bodech, které zajistily Spartě, alespoň do dneška, vedení v čele ligy.

Horváthovi se ve Spartě daří. foto: ČTK

"Jen mě trošku bolí hlava,“ stěžoval si po zápase. "Mrkvička mě trefil loktem. To už je taková klasika. Ty moje zuby nejde minout.“


Nadával jste si, když jste v prvním poločase trefil tyč? Mohl to být rozhodující okamžik celého zápasu.
Byl jsem v tu chvíli zklamaný, ale do konce zbýval celý druhý poločas. Máme natolik zkušené mužstvo, aby nás tohle nevyvedlo z míry. Můžou přijít zápasy, které budeme rozhodovat ještě později.

Bylo hodně těžké hrát proti mužstvu, které skoro po celý zápas jen brání?
Ukázalo se, že takovéhle zápasy rozhoduje první gól. Pak už to soupeř musí otevřít a my máme více prostoru, ve kterém se lépe vytvářejí další šance. Všichni sem ale jezdí připraveni, a i když míváme většinu zápasu pod kontrolou, nemůžeme každého přejet o tři góly. Škoda že jsem neproměnil i tu první šanci. Zápas mohl vypadat jinak.

Takto jste si ještě v závěru málem nechali dát gól na 1:1.
Ztratili jsme v závěru koncentraci, už jsme byli připraveni na konec zápasu. Naštěstí nás při té situaci hodně podržel brankář Tomáš Grigar.


Myslíte, že se oproti podzimu vaše forma zlepšuje?
Hraju pořád stejně. Nechci, aby rozhodování zápasů bylo na mně, nejsem tady od toho, abych dával góly. Na hřišti mám i defenzivní povinosti. Snažím se hrát hlavně pro mužstvo.

Bojem o titul se nestresujete?
Možná je to věkem, že si ten tlak nepřipouštím. Fotbal mě pořád baví, zápasy si užívám a doufám, že je to vidět. Snad fanouškům příště ukážeme alespoň dva góly.

Máte raději soupeře, kteří jezdí na Letnou pro tři body?
Paradoxně se nám hraje lépe se silnějšími týmy. Mají lepší hráče, kteří nejsou tolik svázáni taktikou.

Chválil jste Matušoviče za centr, který deset minut po změně stran předcházel vašemu gólu?
Spíš ho musím pokárat, ten míč mi dal točený a na chvíli se mi ztratil ve sluníčku. Tak bych mu chtěl vzkázat, aby mi to příště dal, pokud možno, přímo na nohu (smích)