Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pro Špotákovou je Ostrava prokletá: Nemůžu slíbit, že přijedu příště

Sport

  22:01
OSTRAVA - Prokletí oštěpařky Barbory Špotákové na atletickém mítinku Zlatá tretra Ostrava trvá. Pět startů a jen jediný triumf v roce 2007. Dnes se olympijská vítězka a světová rekordmanka pod provazy deště musela spokojit s druhým místem za slovinskou oštěpařkou Martinou Ratejovou.

Špotáková na Zlaté tretře foto: ČTK

Je už z toho skoro komplex. Špotáková znovu uvízla v křeči a její výkon 62,94 metru byl téměř o pět metrů kratší než před dvěma týdny na mítinku v Dauhá. Nezabraly tóny oblíbené kapely Tři sestry, ani hrdla 22 tisíc diváků.

Výsledky Zlaté tretry včetně českých sportovců - ZDE
Závod Usaina Bolta na 300 m - ČTĚTE ZDE

Barbora Špotáková

"Musím říct, že až na ty diváky, kteří byli skvělí, nemůžu najít žádné pozitivum. Já jsem se cítila nabitá, chtěla jsem jim udělat radost. Nevím, proč se mi tady tak nedaří. Mrzí mě to, ale nevím, jak to zlomit. Asi nemůžu slíbit, že příští rok přijedu. Já už se sem vždycky tak třesu, co zase bude. Tohle byl asi vrchol."

Hody Špotákové měly sestupnou tendenci. Nejlepší výkon zaznamenala hned v první sérii, ale v dešti a chladu šla s formou dolů. "Myslela jsem, že se s tou technikou srovnám, ale to je úplná blbost. Když leje jako z konve, tak jediné, o co se snažíte, je se nezranit. Je to na prd," řekla Špotáková, která si moc nepomohla ani výměnou oštěpů. "Snažila jsem se podle toho, který měl nejsušší rukojeť. Ten nejlepší mi ale brala Ratejová a na ten jsem nemohla čekat, když ho sotva odhodila do mokra," vysvětlila.

K dešti se navíc ozvala i achilovka, která Špotákovou v úvodu sezony sužuje. "Minulý týden jsem začala víc trénovat, protože mě ta achilovka pouštěla, proto mi to dneska asi tolik neběželo. A teď už mi to asi nepoběží vůbec, protože mě to zase pěkně bolí," řekla Špotáková.

Bára Špotáková

Program pro další dny je jasný: rekonvalescence. Špotákovou čeká Diamantová liga v Římě až za dva týdny, trochu ji však přepadají chmury. "Je to pořád dokola. Vždycky jdu do nějakého závodu a pak se z toho člověk zase zvedá. Je to trochu takové trápení. Jediná výhoda je, že do té Diamantové ligy je poměrně hodně času," dodala.

Autor:

Mohlo by vás zajímat