Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Prokop se na Rallye Dakar posunul do první dvacítky, ve druhé etapě byl dvanáctý

17:30
San Juan de Marcona - Český automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v druhé etapě Rallye Dakar dvanácté místo. Po pondělních technických problémech se pilot fordu posunul v celkové klasifikaci z páté do druhé desítky a je osmnáctý.

Martin Prokop foto: ČTK/AP

Nejrychleji zvládl 342 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku Francouz Sébastien Loeb, novým lídrem kategorie automobilů je Giniel de Villiers z Jihoafrické republiky.

Loeb s peugeotem vybojoval na trase z Pisca do San Juan de Marcona jedenácté etapové prvenství v kariéře s náskokem pouhých osmi sekund na Španěla Naniho Romu.

Prokop za slavným Francouzem zaostal bezmála o deset minut.

Česká posádka Martin Prokop, Jan Tománek sjíždí 6. ledna 2018 v Limě ze...
Martin Prokop na Rallye Dakar 2018.

V celkovém pořadí má na vedoucího pilota toyoty De Villierse ztrátu přes 26 minut a předstihl druhého českého účastníka Tomáše Ouředníčka, který si v neoficiálním pořadí mírně pohoršil na 28. místo.

Dvojnásobný dakarský vítěz Násir Attíja z Kataru se po pondělním triumfu propadl na osmé místo, potíže měl i rekordman v počtu triumfů na dakarské rallye Stéphane Peterhansel z Francie a vypadl z první desítky.