Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prostřelil si hlavu. Legendární freestyle biker Mirra opustil dvě malé dcery

Sport

  12:30
GREENVILLE/PRAHA - Byl špičkou ve svém oboru, jeho rekordy z jízdy ve freestyle BMX už zřejmě nikdo nepřekoná. V USA byl Dave Mirra tak populární, že na MTV vysílal svou vlastní show. Přesto se v pouhých 41 letech rozhodl ukončit život, když si ve svém karavanu prostřelil hlavu. Měl přitom ženu a dvě malé dcery.

Legendárního jezdce BMX našli mrtvého s prostřelenou hlavou foto: Reuters

Bikerský svět smutní, zemřel pohodář McGarry. Na infarkt při jízdě do kopce

I když Mirra někdy nezávodil na olympijských hrách, jeho popularita narostla do závratných výšin.

Na X-Games vyhrál v letech 1995 až 2008 čtrnáctkrát v řadě. Na Světových pohárech pak vybojoval 24 medailí, čímž až do roku 2013 držel absolutní rekord mezi freestyle bikery.

Na MTV pak moderoval vlastní pořad o tom, jak by se měli chovat řidiči v silničním provozu, byl častým hostem diskuzních pořadů.

Dave Mirra na snímku z roku 2009.

Proto všechny musela o to víc zaskočit zpráva, že byl ve čtvrtek večer nalezen v karavanu v americkém Greenville, kde bydlel se svou rodinou, s prostřelenou hlavou.

Jen pár hodin před tím, než byl nalezen mrtvý, pověsil na svůj Instagram fotku se svou manželkou Lauren. To vypovídá o tom, že svou sebevraždu měl už nějakou dobu v plánu.

„Truchlíme nad ztrátou svého velkého přítele a skvělého člověka, který se dotkl tolika lidí po celém světě díky svému jedinečnému daru,“ uvedl starosta Greenvillu Allen Thomas.

Dave Mirra krátce před smrtí poslal na Instagram fotku se svou manželkou.

„Byl to skromný člověk, často jsem ho vídal, jak se baví s dětmi na ulici o kolech. Měl toho ještě tolik, co nabídnout. Odešel příliš brzy,“ dodal Thomas.

Když se zpráva rozletěla do celého světa, začal se Mirrův Twitter plnit kondolencemi a dojemnými vzkazy.

Jeden poslal i největší propagátor skateboardingu Tony Hawk. „Sbohem, byl jsi opravdový pionýr svého sportu, ikona a legenda. Díky za všechny vzpomínky. Máme zlomená srdce.“

Autor:

Mohlo by vás zajímat