13. září 2010 7:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Prší a prší a prší... Finále US Open se bude opět hrát až v pondělí večer

Centrální dvorec ve Flushing Meadows. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Centrální dvorec ve Flushing Meadows. | foto: ČTK

PRAHA/NEW YORK Finále dvouhry mužů tenisového US Open se uskuteční až v pondělí. Pořadatelé přesunuli duel mezi světovou jedničkou Španělem Rafaelem Nadalem a Srbem Novakem Djokovičem kvůli dešti. Zápas ve Flushing Meadows by měl začít v 22:00 SELČ.

Déšť se v New Yorku spustil dvě hodiny před plánovaným začátkem nedělního zápasu. Kvůli tomu bylo přerušeno už finále čtyřhry žen. Druhá nasazená dvojice Liezel Huberová, Naděžda Petrovová vedou nad Vaniou Kingovou a Jaroslavou Švedovovou 5:4 v třetím setu.

"Obávali jsme se, že pršet hned tak nepřestane a s ohledem na hráče a diváky by nebylo fér je tady držet," uvedl v neděli Chris Widmaier, mluvčí americké tenisové asociace USTA. Třiadvaceti tisíc diváků tak musí do hlediště stadionu Arthura Ashe v pondělí znovu. Oba hráči přijali rozhodnutí s nadhledem.

Centrální dvorec ve Flushing Meadows.

"Prostě si počkám na další den, není to nic strašného," řekl Nadal, který v případě výhry jako sedmý hráč historie získá všechny grandslamové turnaje. "Dělal jsem si legraci, že potřebuji déšť, abych si víc odpočinul a vidíte, tady to je," vtipkoval třetí nasazený Djokovič, který v sobotu před půlnocí vyřadil v semifinále Rogera Federera.

Finále US Open se kvůli špatnému počasí uskuteční v pondělí již třetí rok po sobě. Pořadatelé proto možná začnou uvažovat o zatahovací střeše. Ta by odhadem stále 150 miliónů dolarů. Pro Srba Djokoviče je pondělí finále další komplikací směrem k přesunu do Evropy na semifinále Davisova poháru v Bělehradu proti českým tenistů. Zápas na tvrdém povrchu začne již v pátek.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz