Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Průcha ukončil střelecké trápení Rangers

Sport

  12:34
NEW YORK - Hokejisté New York Rangers v utkání proti Washingtonu přerušili sérii sedmi porážek i svou střeleckou nemohoucnost. Jezdci nedokázali překonat gólmany soupeře více než 153 minut. Trápení ukončil Petr Průcha.

Petr Průcha foto: ČTK

Chrudimský rodák poslal puk za záda Olafa Kölziga v brance Capitals hned dvakrát a výrazně se tak zasloužil o vítězství Rangers 4:1. Po utkání byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. U obou Průchových zásahů asistoval obránce Karel Rachůnek, který navíc ve
druhé dvacetiminutovce neproměnil trestné střílení.

Další dvě nahrávky si připsal útočník Martin Straka, po jedné zaznamenali Jaromír Jágr a Michal Rozsíval. Čisté konto odepřel Henriku Lundqvistovi až chvíli před koncem Ben Clymer.

Kanonýr Brendan Shanahan tentokrát sice vyšel střelecky naprázdno, přesto se stal jedním z hrdinů utkání. Postavil se totiž v bitce Donaldu Brashearovi, který předtím několikrát tvrdě atakoval kapitána Jezdců Jágra.

"Byl to jeden ze zápasů, kdy náš tým potřeboval povzbudit i trochu jiným způsobem. A když jsem viděl, co prováděl Jaromírovi, naskytla se k tomu dobrá příležitost. Jel jsem na vhazování a zeptal se ho, jestli si to chce rozdat. A on šel," popsal situaci Shanahan. "Bylo to úchvatné představení. Není to jen parádní střelec, ale chrání i své spoluhráče," složil Shanahanovi kompliment Jágr.

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...