31. prosince 2006 12:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Průcha ukončil střelecké trápení Rangers

Petr Průcha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Průcha | foto: ČTK

NEW YORK Hokejisté New York Rangers v utkání proti Washingtonu přerušili sérii sedmi porážek i svou střeleckou nemohoucnost. Jezdci nedokázali překonat gólmany soupeře více než 153 minut. Trápení ukončil Petr Průcha.

Chrudimský rodák poslal puk za záda Olafa Kölziga v brance Capitals hned dvakrát a výrazně se tak zasloužil o vítězství Rangers 4:1. Po utkání byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. U obou Průchových zásahů asistoval obránce Karel Rachůnek, který navíc ve
druhé dvacetiminutovce neproměnil trestné střílení.

Další dvě nahrávky si připsal útočník Martin Straka, po jedné zaznamenali Jaromír Jágr a Michal Rozsíval. Čisté konto odepřel Henriku Lundqvistovi až chvíli před koncem Ben Clymer.

Kanonýr Brendan Shanahan tentokrát sice vyšel střelecky naprázdno, přesto se stal jedním z hrdinů utkání. Postavil se totiž v bitce Donaldu Brashearovi, který předtím několikrát tvrdě atakoval kapitána Jezdců Jágra.

"Byl to jeden ze zápasů, kdy náš tým potřeboval povzbudit i trochu jiným způsobem. A když jsem viděl, co prováděl Jaromírovi, naskytla se k tomu dobrá příležitost. Jel jsem na vhazování a zeptal se ho, jestli si to chce rozdat. A on šel," popsal situaci Shanahan. "Bylo to úchvatné představení. Není to jen parádní střelec, ale chrání i své spoluhráče," složil Shanahanovi kompliment Jágr.

lidovky, čtk

Advantage Consulting, s.r.o.
MECHANIK VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč