Zemřel Milan Konečný, boxer a otec mistra světa

20:55
BRNO - Ve věku 52 let zemřel bývalý československý reprezentant a průkopník českého profesionálního boxu Milan Konečný. ČTK o tom dnes informoval jeho syn, světový šampion organizace WBO v lehké střední váze Lukáš Konečný.

Milan Konečný foto: Ondřej Holubek

Právě svému otci děkoval na dálku poté, co v dubnu v Brně knokautoval Francouze Salima Larbiho a stal se prvním českým profesionálním mistrem světa. Milan Konečný u jeho životního úspěchu být nemohl, protože už ležel s nádorem na mozku v nemocnici.

Brněnský rodák Milan Konečný startoval jako amatér na mistrovství světa i Evropy v roce 1991. Byl trojnásobným mistrem republiky ve střední, polotěžké a křížové váze, dvakrát vyhrál i prestižní Velkou cenu Ústí nad Labem. V amatérské kategorii absolvoval 215 zápasů, v nichž vybojoval 188 vítězství.

Na začátku 90. let minulého století se vydal na profesionální dráhu. Během ní odboxoval 37 zápasů, v kterých zaznamenal 23 výher. Poslední oficiální souboj absolvoval v roce 2004 ve 44 letech.

Poslední rozloučení se uskuteční v sobotu 9. června v Brně v krematoriu v Jihlavské ulici od 12 hodin.