Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pudilová nestačila na sestru šampionky UFC. Ševčenková ji v druhém kole uškrtila do bezvědomí

Sport

  10:11
NEWARK - Jediná česká zástupkyně v elitní soutěži smíšených bojových umění Lucie Pudilová si připsala v UFC třetí porážku za sebou. Na galavečeru v americkém Newarku nestačila na Antoninu Ševčenkovou z Kyrgyzstánu, která ji ve druhém kole uškrtila až do bezvědomí. Pro pětadvacetiletou zápasnici to byla celkově čtvrtá porážka v UFC, výhry má dvě.

Lucie Pudilová děkuje fanouškům. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Pudilová byla aktivní a v prvním kole soupeřce loktem způsobila tržnou ránu na obočí. Ke konci první pětiminutovky ji ale Ševčenková dostala do armbaru, tedy páky na ruku, ze které se ještě česká bojovnice zvládla dostat.

Jenže ve druhém kole příbramská rodačka narazila. Povedlo se jí sice dostat Ševčenkovou na zem, tam si však nepohlídala krk, čehož soupeřka okamžitě využila. Pudilová se z nepříjemné pozice snažila do poslední chvíle dostat, ale to se jí už nepovedlo.

Lucie Pudilová děkuje fanouškům.
Lucie Pudilová (v červeném) v souboji s Liz Carmoucheovou

Jelikož se odklepáním nehodlala vzdát, ukončil rozhodčí duel až v době, kdy byla Češka v bezvědomí. Starší sestra šampionky UFC Valentiny Ševčenkové tak Pudilové uštědřila první porážku ještě před ukončením časového limitu.

Pudilová se v největší organizaci MMA na světě představila poprvé od únorového galavečeru v Praze, kde nestačila na Američanku Liz Carmoucheovou, s níž prohrála na body.

Autor: