Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Půjdeme pozitivně po bodu“

Sport

  11:05
SEEFELD - Po remíze v Irsku chystají němečtí fotbalisté oslavy postupu na EURO. Kdy a kde? Ve středečním zápase proti Česku na vyprodaném mnichovském stadionu. Jejich soupeř je ale také blízko k momentu, který spustí postupovou radost. „Půjdeme do toho pozitivně. Minimálně bod si chceme domů odvézt,“ tvrdí brankář Petr Čech (25).

Petr Čech foto: Majstr Jiří ČTK

Co jste říkal na německé vystoupení v Dublinu?
Všichni jsme ten zápas pozorně sledovali. Podle mě se Němcům zase tolik nepovedl. Pro Iry to byla poslední šance, jak zvýšit svoje postupové naděje. Působili na mě dost odhodlaně a chvílemi si nad hosty dokázali utvořit silný tlak.


Jenže tradiční německá pragmatičnost slavila triumf... Lídr skupiny si pohlídal výsledek, který mu dal jistotu účasti na závěrečném turnaji.

Nečekal bych, že budou hrát jinak. Bod jim přece bohatě stačil. Určitě pro ně bylo hodně důležité mít jako první postup v kapse. Proto mohou být spokojení.

Všiml jste si, jak dokázali uplatnit svoje charakteristické zbraně?

Ano, mají výbornou disciplínu a dobře organizovanou hru. Snaží se dlouho držet míč, využívají krajní obránce k podpoře ofenzivy. Všechno to bylo jasně vidět i v Irsku.


Jak německý úspěch změnil náboj vašeho středečního utkání v Mnichově?
Oni už postoupili, bude to pro ně spíš taková oslava. Dá se předpokládat, že budou také mnohem uvolněnější. A před vlastními fanoušky budou chtít pochopitelně slavit vítězně.


Ani Česko není pod bezprostředním tlakem. K potvrzení postupu zbývají ještě další dva zápasy...
Proti Němcům nejsme favoritem, ale půjdeme do toho pozitivně. Minimálně bod si chceme odvézt.


Oba týmy trápí nucené ztráty kvůli kartám a zraněním. Kdo je na tom hůř?
Pro obě mužstva je to úplně stejné. Řadu absencí mají Němci i my. Je jasné, že každý kvalitní hráč chybí. U nás třeba Milan Baroš nebo Marek Jankulovski. Pokud však zápas dobře zvládneme, tak odpadnou diskuze na téma, kdo nám scházel a kdo ne.


Ovlivní přítomnost obvyklých náhradníků na trávníku nějak německou taktiku?
Někteří hráči budou asi jiní, ale typický způsob hry jim zůstane.

Němci přišli také o brankářskou jedničku Jense Lehmanna. Dokáže vykartovaného gólmana rovnocenně zastoupit Timo Hildebrant?
To už je Němcům určitě jedno. Mezi touhle dvojicí není velký rozdíl. Hildebrant se prosadil na pozici jedničky ve Valencii. Je to kvalitní gólman.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...