Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Putin si myslel, že dělá olympiádám velkou službu‘. Po krachu v Soči je však nikdo nechce pořádat

Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru, otevře 24. června v Lausanne obálku a pronese: „Hostitelem 25. zimních olympijských her se stává...“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Konečný 9.2.2019 17:51

Četl jsem to dvakrát, a nepochopil jsem, čím byla olympiáda v Soči tak závadná. Asi byla drahá, asi se ekonomicky nevyplatila, ale sportovně byla povedená. Možná to vidím špatně a možná jsem ruský troll.

K. Pokorný 9.2.2019 22:31

Původní myšlenka byla zřejmě v tom, že prakticky nikdo si už nemůže dovolit finančně takovou akci organizovat bez podpory státu.

Je jasné, že módní rusobijci to uchopí k útoku proti Rusku, tak jim snad jen připomenout, že to byla koalice ODS s TOPkou i socanama, kdo podporoval kmotra Béma při šíleném nápadu s Prahou.

J. Šejnoha 9.2.2019 14:51

Zase protiruská propaganda.

Prostě Olympiády jsou vhodné jenom pro velké a bohaté země.

Zafinancovat a následně plně využít mamutí olympijskou infrastrukturu není v malé zemi reálné.

Hlavně aby na to mysleli naši hlavouni !

J. Jonák 5.2.2019 15:00

Každého obyčejného rusáka, stálo uspořádání ZOH a MS ve fotbale pět let důchodu. To není moc dobrá cena.

J. Jonák 5.2.2019 14:29

Kdyby jsme se spojili s rakušáky tak zoh uspořádáme v pohodě. U nás hokej, klasické lyžování, biatlon a rychlobruslení ( investice do nové dráhy) a v Rakousku zbytek ( alpské lyžování, boby a sáně, skoky na lyžích...). Diváci by si cestu našli.

P. Kolar 5.2.2019 17:00

Pražák Moudrý ?

J. Janeček 6.2.2019 8:31

pak by nás každýho obyčejnýho čecha to stálo 10 let důchodu, to by byla dobrá cena?

V. Novák 5.2.2019 14:28

To je zase dokonale manipulativní titulek, tak typický pro lidovkové presstituty!

Olympiáda v Soči proběhla skvěle. Tak skvěle, že se další země a místa děsí, že by ty jejich hry kdekdo se Soči srovnával - a vědí, že na to nemají.

Putinovi může být fuk, jaké důsledky to má na budoucí pořadatele a MOV. Pořádal Hry jako propagaci Ruska a jako takové se podařily, ač se kdekdo vysmíval "zimní olympiádě v subtropické Soči" a další předpovídali (a těšili se na ně!) atentáty ze strany Čečenů.

Zmehlo jim - a teď hází na Rusko lakotu potenciálních pořadatelů.

J. Jonák 5.2.2019 14:48

:-))) Investovat 51 miliard do propagace může jen magor nebo diktátor, který na to za pár let zvedne odchody do důchodu, protože nejsou peníze na penze. Hry to, ale byly povedené a dobře zorganizované, škoda že si z nich většina lidí už bude pamatovat jen státem řízený doping rusáků.

P. Kolar 5.2.2019 16:59

Jonák, odkud berete ty přesné informace ? Koukám, jak je článek o Rusku, tak se z toho můžete až podělat.

O Soči nevíte skoro nic, CT a spol měli pokyny to ignorovat. Odkud pokyny ? Jedině co bylo dost k vidění, jak tam kozáci srovnaly ty protitutky Pussy Riot. To měl být signál k zahájení Majdanu, ale nestačili z toho náměstí vyptlačit normální lidi, kteří tak skoro rok demonstrovali a chtěli odstoupení vlády, ne prezidenta. Klika je, že vás fobů nejsou milióny, jinak by už vše zářilo a nikde nikdo. Dopind, jak se ukázalo, nebyl. Možná u jedince, ale co je to oproti norským astmatikům. Ne ?

J. Jonák 5.2.2019 19:28

Srovnejte si to v hlavě. Já píši, že hry byly povedené a dobře zorganizované. Že to stálo neobhajitelných 51 miliard dolarů je fakt, který si můžete najít na internetu. Že se rusákům zvedl odchod do důchodu a to, že dopink v Rusku je centrálně řízen je také pravda. O tom, že měli Pussy Riot spustit během ZOH revoluci máte info asi jen Vy a pár dalších. A nebo jsem Váš příspěvek, který nemá hlavu ani patu , špatně pochopil. Ještě, že Vás a takových je fakt málo a v ČR zatím ještě vítězí rozum nad intrikami a lží.

P. Kolar 5.2.2019 20:37

Já jsem váš příslěvěk, který má hlavu i patu přce pochopil. Co mi to přisouváte. Že to Soči Rusákům zvedlo odchod do důchodu ? To myslíte vážně ? A navíc, pořád jsou do důchodu dříve, než Češi. Jinak. odkud máte, že OH v Soči stalo těch 51 mld US ? Rusové uvádějí 14.1 mld , ale zárověň to byla investice do té oblasti. Nechtějí, aby vybudovaný areál dopadl jako jinde. kdy už to vlastně až překáží dalšímu životu. Oni ti Rusi nejsou zase až tak hloupí. Uvědomte si, že Rusko je superkapitalistická země.

J. Jonák 6.2.2019 7:30

Uvádí to www.finance.cz, www.euro.cz a i další zdroje. Původní rozpočet byl na 12 mld dolarů. Jediná velká akce o které vím, že tam po zoh proběhla byly asi tři zápasy na MS ve fotbale v minulém roce. Jinak na netu najdete články, jak třeba olympijská vesnice těžce chátrá. Např. https://www.idnes.cz/oh/olympismus/soci-zoh-olympijska-vesnice.A151005_125512_sport_oh_elv

P. Kolar 6.2.2019 17:26

No ale proč já mám sledovat, co se děje v Rusku a právě z medií, která všechna jsou, pod jednotným velením, ostře namířena právě proti Rusku ? To si mohu vymýšlet sám. Jděte se raději někam projít.

M. Valenta 5.2.2019 15:22

Vy jste hlava. Rus to provedl tak skvěle, že už žádní další zájemci odvahu mít nebudou.

V. Novák 5.2.2019 16:40

A co jiného z článku vyplývá, nehlavo?

J. Husařík 5.2.2019 18:11

Za 51 miliard se dá ledacos udělat skvěle. Problém je, že si takovou sumu dovolí utratit za sport, jen diktátor, kterému se v dané zemi nikdo nepostaví. Zkrátka, megalomanství v rusku ještě nevymřelo. Pokud jde o olympijské hry, chtělo by to návrat ke kořenům a k původní myšlence a přestat se předhánět v tom, kdo udělá větší a nesmyslnější monstrakci.

I. Hýl 7.2.2019 15:45

Byly to ruské peníze a mohou si je utratit jak chtějí. Putin samozřejmě není diktátor. Západní rádobydemokratičtí státníci si o jeho popularitě mohou jen zdát. To je "diktátor" se kterým souhlasí celý národ a to protiruské agenty sstrašně rozčiluje.

K. Stržanovský 5.2.2019 12:25

Kdyby se konala olympiáda v Česku, jsem přesvědčený, že bychom světu ukázali, jak se to dá dělat levně. Sportoviště skoro na všechno máme, nevím, kde se bere mánie stavět kde co nové. Pořadatel by dostal deset miliard korun a do toho by se prostě musel vejít. A vešel by se.

J. Páník 5.2.2019 14:59

...blahoslavení chudí duchem...

J. Nový 5.2.2019 11:14

Stále si myslím, že olympiády by se měly konat na stejných místech s tím, že by se na jejich financování podílely všechny olympijské země. Letní někde v Řecku a zimní nevím, dle dohody. Údržba sportovišť by se pak dělala pravidelně a celkově by OH vyšly mnohem levněji.

J. Strakoš 5.2.2019 5:39

Tak si říkám: Je nadpis a článek propaganda nebo jen clickbait?

Pokud propaganda, je to už příliš hloupé, stejně jako hesla za komančů. Pokud clickbait, tak musím uznat, že funguje - za chvíli tady budou minimálně dva tábory s opačnými znaménky, které se budou vzájemně urážet a zvyšovat návštěvnost.

Ale nebylo by lepší tady mít kvalitní novinový článek?

M. Veselý 5.2.2019 3:05

Problém je v nenažranosti MOV. Olympiáda už dávno není sportovní událost, ale velká marketingová akce za účasti sportovců. Z toho důvodu MOV rád "prodá" pořádání každému, kdo je ochoten nasypat do toho co nejvíc peněz. Putin pojal olympiádu stejně jako Hitler v roce 1936, tedy jako propagaci svého režimu.

Č. Ludvík 4.2.2019 22:14

Nejlepší by bylo dělat olympiády pořád na stejných místech, kde už je k tomu dávno veškerá potřebná infrastruktura a také ideální podnebí. Z výtěžku pokrýt náklady, a zbytek použít na dobročinné účely - rozvoj sportu, pomoc nejchudším zemím, apod.

K. Pokorný 4.2.2019 21:57

Konečně prosadíme projekt primátora Béma, nejlepšího politika Prahy za poslední léta

F. Houžňák 4.2.2019 20:25

No, poté, co sportovci olympiádu v Soči chválili, tak je třeba svést na zlého Putina aspoň to, že ji nikdo jiný pořádat nechce. Putin dneska, jak ví pokrokoví lidé všech národů, řídí úplně všecko na celém světě. Něco jako Židi, o těch to pokrokoví lidé všech národů a muslimové vědí taky.

O. Svatý 4.2.2019 21:31

je smutná realita, že krom Číny a Ruska nemá nikdo peníze na pořádání OH. Západ je v hajzlu morálně i ekonomicky, a článek to jen trapně okecává.

R. Sýkora 4.2.2019 22:12

V totalitních režimech se všechno prosazuje jednoduše. Vrchnost nařídí a nikdo se neodváží ani pípnout.

J. Nový 5.2.2019 11:15

EU nařídí a téměř nikdo se neodváží pípnout :-)

V. M. 4.2.2019 23:58

Západní státy jsou na tom ekonomicky velmi dobře, ale jen díky tomu, že je veřejným míněním donuceny rozumně ekonomicky uvažovat. Totalitní režimy si mohou dovolit rozhazovat, aniž by si uťáplí obyvatelé dovolili příliš protestovat.


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...