Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Putin si myslel, že dělá olympiádám velkou službu‘. Po krachu v Soči je však nikdo nechce pořádat

Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru, otevře 24. června v Lausanne obálku a pronese: „Hostitelem 25. zimních olympijských her se stává...“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Pokorný 9.2.2019 22:31

Původní myšlenka byla zřejmě v tom, že prakticky nikdo si už nemůže dovolit finančně takovou akci organizovat bez podpory státu.

Je jasné, že módní rusobijci to uchopí k útoku proti Rusku, tak jim snad jen připomenout, že to byla koalice ODS s TOPkou i socanama, kdo podporoval kmotra Béma při šíleném nápadu s Prahou.

M. Konečný 9.2.2019 17:51

Četl jsem to dvakrát, a nepochopil jsem, čím byla olympiáda v Soči tak závadná. Asi byla drahá, asi se ekonomicky nevyplatila, ale sportovně byla povedená. Možná to vidím špatně a možná jsem ruský troll.

J. Šejnoha 9.2.2019 14:51

Zase protiruská propaganda.

Prostě Olympiády jsou vhodné jenom pro velké a bohaté země.

Zafinancovat a následně plně využít mamutí olympijskou infrastrukturu není v malé zemi reálné.

Hlavně aby na to mysleli naši hlavouni !

I. Hýl 7.2.2019 16:32

Zase jeden jasnovidec který ví, jak uvažuje Putin. Na Ukrajině začal násilný puč organizovaný USA a EU pomocí v Litvě a Polsku vycvičených teroristů, kteří na Ukrajině ukradli ve Lvově v kasárnách těžké zbraně a organizovali v Kijevě demonstrace. Načasování bylo úspěšné. Penězi USA a EU (asi tři miliardy dolarů) zaplacení ubozí hladoví Ukrajinci uvěřili agitátorům a demonstrovali aby si alespoň trochu vydělali. Teď už Ukrajinci zmoudřeli. Blahobyt se nedostavil, východ Ukrajiny se vzbouřil jinak než si EU a USA představovaly a Ukrajinci hlasují nohama. 2 miliony jich pracují v Rusku, 1 milion v Bělorusku, 0,5 milionu v ČR, není koho odvádět do armády, od Majdanu zaznamenala Ukrajina úbytek 10 milionů obyvatel. Putinovi stačí počkat a Ukrajinci sami udělají druhý Majdan. Ten bude krvavější a zúčtuje se současnou chuntou.

I. Hýl 7.2.2019 15:59

Že Putin toho ekonomického genia Pavla neposlechl. V dalekém korupcí prolezlém Česku ví, co se rozkradlo v Soči a ví, že se Rusku investice do olympiády nikdy nevrátí. Naštěstí psí hlas do nebe nedojde.

I. Hýl 7.2.2019 15:45

Byly to ruské peníze a mohou si je utratit jak chtějí. Putin samozřejmě není diktátor. Západní rádobydemokratičtí státníci si o jeho popularitě mohou jen zdát. To je "diktátor" se kterým souhlasí celý národ a to protiruské agenty sstrašně rozčiluje.

P. Kolar 6.2.2019 17:26

No ale proč já mám sledovat, co se děje v Rusku a právě z medií, která všechna jsou, pod jednotným velením, ostře namířena právě proti Rusku ? To si mohu vymýšlet sám. Jděte se raději někam projít.

J. Janeček 6.2.2019 8:31

pak by nás každýho obyčejnýho čecha to stálo 10 let důchodu, to by byla dobrá cena?

J. Jonák 6.2.2019 7:30

Uvádí to www.finance.cz, www.euro.cz a i další zdroje. Původní rozpočet byl na 12 mld dolarů. Jediná velká akce o které vím, že tam po zoh proběhla byly asi tři zápasy na MS ve fotbale v minulém roce. Jinak na netu najdete články, jak třeba olympijská vesnice těžce chátrá. Např. https://www.idnes.cz/oh/olympismus/soci-zoh-olympijska-vesnice.A151005_125512_sport_oh_elv

P. Kolar 5.2.2019 20:37

Já jsem váš příslěvěk, který má hlavu i patu přce pochopil. Co mi to přisouváte. Že to Soči Rusákům zvedlo odchod do důchodu ? To myslíte vážně ? A navíc, pořád jsou do důchodu dříve, než Češi. Jinak. odkud máte, že OH v Soči stalo těch 51 mld US ? Rusové uvádějí 14.1 mld , ale zárověň to byla investice do té oblasti. Nechtějí, aby vybudovaný areál dopadl jako jinde. kdy už to vlastně až překáží dalšímu životu. Oni ti Rusi nejsou zase až tak hloupí. Uvědomte si, že Rusko je superkapitalistická země.

J. Jonák 5.2.2019 19:56

A proč jim asi půjčují? Protože jsou důvěryhodní, stabilní, ekonomicky silní, produktivní a dostojí své závazky. K čemu je zákon o max. 15% HDP, když to jde s životní úrovní obyčejných lidí od deseti k pěti, ale hlavně že se vyhazují prachy za ZOH, MS a další krátkodobé odpůstky lidu. Víte co se dá všechno postavit či vytvořit za 51 miliard dolarů? Třeba více než 5 500 km dálnic za ceny jako v ČR, takže nijak levné.

J. Jonák 5.2.2019 19:28

Srovnejte si to v hlavě. Já píši, že hry byly povedené a dobře zorganizované. Že to stálo neobhajitelných 51 miliard dolarů je fakt, který si můžete najít na internetu. Že se rusákům zvedl odchod do důchodu a to, že dopink v Rusku je centrálně řízen je také pravda. O tom, že měli Pussy Riot spustit během ZOH revoluci máte info asi jen Vy a pár dalších. A nebo jsem Váš příspěvek, který nemá hlavu ani patu , špatně pochopil. Ještě, že Vás a takových je fakt málo a v ČR zatím ještě vítězí rozum nad intrikami a lží.

J. Husařík 5.2.2019 18:11

Za 51 miliard se dá ledacos udělat skvěle. Problém je, že si takovou sumu dovolí utratit za sport, jen diktátor, kterému se v dané zemi nikdo nepostaví. Zkrátka, megalomanství v rusku ještě nevymřelo. Pokud jde o olympijské hry, chtělo by to návrat ke kořenům a k původní myšlence a přestat se předhánět v tom, kdo udělá větší a nesmyslnější monstrakci.

P. Kolar 5.2.2019 17:13

Západ peníze má, viz podpory negrům a musulmanůn v Evropě. Ale je pravda, že to co bylo vybudováno na severoamerickém kontinentě pro lidi, jako dětská hřiště a podobné věci, jako jsou bazény, a vše zdarma v zimě, v létě v létě, tak dnes se služby omezují, a zavádějí poplatky. Všude se chce na všem jenom vydělat. Ono i v ČSR za starého služby obyvatelstvu byly ztrátové, stát to přes podniky dotoval. Služby, všchny, nejenom holič, pedikůra a pod. Dnes ty služby, pokud se na nich dá vydělat, běží. Pokud ne, neběží. Že. Rusové OH předražili. Jo ? Tak produkují za $1 práci či výkony, jako v USA za 10. Viz i zbrojení. Kde ale to šílenství OH začalo ? V Rusku ne, to byl ještě SSSR. Je nutno hledat za oceánem. Cíl OH smeten, nastolen byznys.

P. Kolar 5.2.2019 17:00

Pražák Moudrý ?

P. Kolar 5.2.2019 16:59

Jonák, odkud berete ty přesné informace ? Koukám, jak je článek o Rusku, tak se z toho můžete až podělat.

O Soči nevíte skoro nic, CT a spol měli pokyny to ignorovat. Odkud pokyny ? Jedině co bylo dost k vidění, jak tam kozáci srovnaly ty protitutky Pussy Riot. To měl být signál k zahájení Majdanu, ale nestačili z toho náměstí vyptlačit normální lidi, kteří tak skoro rok demonstrovali a chtěli odstoupení vlády, ne prezidenta. Klika je, že vás fobů nejsou milióny, jinak by už vše zářilo a nikde nikdo. Dopind, jak se ukázalo, nebyl. Možná u jedince, ale co je to oproti norským astmatikům. Ne ?

V. Novák 5.2.2019 16:43

Protože jim lidi pořád ještě půčujou?

To se jim (a Američanům) hoduje!

A nebyla náhodou řeč o něčem jiném?

V. Novák 5.2.2019 16:40

A co jiného z článku vyplývá, nehlavo?

M. Valenta 5.2.2019 15:22

Vy jste hlava. Rus to provedl tak skvěle, že už žádní další zájemci odvahu mít nebudou.

J. Jonák 5.2.2019 15:00

Každého obyčejného rusáka, stálo uspořádání ZOH a MS ve fotbale pět let důchodu. To není moc dobrá cena.

J. Páník 5.2.2019 14:59

...blahoslavení chudí duchem...

J. Jonák 5.2.2019 14:56

Dluh rusáku v roce 2015 13,5%, dluh japonců cca 228%. A přesto si japonci už takových 60 let žijí lépe než rusáci a dalších 50-100 let dále budou. A proč asi?;-)

J. Jonák 5.2.2019 14:48

:-))) Investovat 51 miliard do propagace může jen magor nebo diktátor, který na to za pár let zvedne odchody do důchodu, protože nejsou peníze na penze. Hry to, ale byly povedené a dobře zorganizované, škoda že si z nich většina lidí už bude pamatovat jen státem řízený doping rusáků.

V. Novák 5.2.2019 14:34

Viděl jste už porovnání zahraničních dluhů zemí EU a Ruska? A to nepíšu o USA.

Rusové mají zákon, jak vysoký smí být dluh v procentech HDP (nejsem si úplně jisty, ale je to mezi 10% a 15%) - a státní rozpočet se musí vejít. V současnosti doplňují fondy, které zčásti vyčerpali po r. 2014, na sankce a nízkou cenu ropy a plynu. A dolarové rezervy převádějí na eura a yuany, aby na ně USA se svými sankcemi nemohly.

J. Jonák 5.2.2019 14:29

Kdyby jsme se spojili s rakušáky tak zoh uspořádáme v pohodě. U nás hokej, klasické lyžování, biatlon a rychlobruslení ( investice do nové dráhy) a v Rakousku zbytek ( alpské lyžování, boby a sáně, skoky na lyžích...). Diváci by si cestu našli.

V. Novák 5.2.2019 14:28

To je zase dokonale manipulativní titulek, tak typický pro lidovkové presstituty!

Olympiáda v Soči proběhla skvěle. Tak skvěle, že se další země a místa děsí, že by ty jejich hry kdekdo se Soči srovnával - a vědí, že na to nemají.

Putinovi může být fuk, jaké důsledky to má na budoucí pořadatele a MOV. Pořádal Hry jako propagaci Ruska a jako takové se podařily, ač se kdekdo vysmíval "zimní olympiádě v subtropické Soči" a další předpovídali (a těšili se na ně!) atentáty ze strany Čečenů.

Zmehlo jim - a teď hází na Rusko lakotu potenciálních pořadatelů.

K. Stržanovský 5.2.2019 12:25

Kdyby se konala olympiáda v Česku, jsem přesvědčený, že bychom světu ukázali, jak se to dá dělat levně. Sportoviště skoro na všechno máme, nevím, kde se bere mánie stavět kde co nové. Pořadatel by dostal deset miliard korun a do toho by se prostě musel vejít. A vešel by se.

K. Čtvrtý 5.2.2019 11:31

Si delate legraci? Prave stat vzdy utahuje srouby, jestli se nekde dobre krade, je to v soukromem vlastnictvi. Tam se beze stopy ztraci neuveritelne castky, navic se nedani.

J. Nový 5.2.2019 11:15

EU nařídí a téměř nikdo se neodváží pípnout :-)

J. Nový 5.2.2019 11:14

Stále si myslím, že olympiády by se měly konat na stejných místech s tím, že by se na jejich financování podílely všechny olympijské země. Letní někde v Řecku a zimní nevím, dle dohody. Údržba sportovišť by se pak dělala pravidelně a celkově by OH vyšly mnohem levněji.


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...