Sobota 8. května 2021Den vítězství 1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Řada účastnic MS basketbalistek má zkušenosti z české ligy

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

BRNO Výběr zahraničních účastnic mistrovství světa basketbalistek, které působily či působí v české lize (řazeno abecedně): Swin Cashová (USA/2008-09) - Olympijská vítězka z Atén 2004 během svého ročního angažmá v USK Praha nepotvrdila i kvůli zdravotním problémům pověst střelecké superhvězdy a po vyřazení z Evropské ligy tým opustila.

Iziane Castrová-Marquesová (Brazílie/2005-06) - Brazilská reprezentantka zazářila během ročního působení v USK Praha hlavně v duelu s Hradcem Králové, v němž zaznamenala 44 bodů.

Élodie Godinová (Francie/2007-08) - Francouzská podkošová hráčka strávila v USK Praha jedinou sezonu, avšak příliš se neprosadila.

Hollie Grimaová (Austrálie/2009-10) - Australská mistryně světa posílila v průběhu předešlé sezony Brno a pomohla mu k návratu na trůn, poté ale z klubu odešla.

Hamchétou Maiga-Baová (Mali/2007-09) - Hvězda reprezentace Mali odehrála dvě sezony v barvách Gambrinusu Brno, avšak často ji brzdily různé zdravotní a osobní problémy.

Evanthia Maltsiová (Řecko/od 2008) - Vynikající řecká střelkyně pomohla USK hned ve své premiérové sezoně k titulu a i nadále by měla patřit k největším hvězdám pražského klubu.

Maria Stěpanovová (Rusko/1999-02) - 202 centimetrů vysoká ruská pivotka se na přelomu milénia těšila velké oblibě ze strany fanoušků Gambrinusu Brno.

Později byla třikrát vyhlášena nejlepší basketbalistkou Evropy. Lindsay Whalenová (USA/od 2007) - Americká rozehrávačka se krátce po svém příchodu vypracovala mezi největší opory USK a v předminulé sezoně výrazně pomohla pražskému celku prolomit brněnskou nadvládu.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky
Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky

Mnoho drogerií nabízí hodně výhod, ale žádná jako ROSSMANN. Pro maminky je zde speciální program Rossmánek, díky kterému získáte výhodné slevy,...