Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Španěl Nadal se stal ambasadorem Saúdské tenisové federace

Španělský tenista Rafael Nadal hraje forhend v prvním kole turnaje v Brisbane. foto: AP

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion Rafael Nadal se stal ambasadorem Saúdské tenisové federace. Ta dnes uvedla, že slavný španělský tenista bude trávit v pouštním království vždy nějaký čas v roce a bude pomáhat trénovat děti a zvyšovat povědomí o tomto sportu zemi. V plánu je také, že bude mít Nadal v Saúdské Arábii svou akademii.
  16:39

„Kamkoli se v Saúdské Arábii podíváte, tam vidíte růst a pokrok. Jsem rád, že toho jsem součástí,“ uvedl v tiskovém prohlášení Nadal, jenž se kvůli svalovému zranění odhlásil z probíhajícího Australian Open. Sedmatřicetiletý Španěl byl před comebackem na turnaji v Brisbane dlouho mimo hru po operaci kyčle. „Pokračuju s tenisem, protože tento sport miluju. Ale kromě hraní chci pomoci tenisu k celosvětovému růstu a v Saúdské Arábii je k tomu potenciál.“

Loni se v Saúdské Arábii konala první oficiální akce ATP Tour, Turnaj tenistů do 21 let v Džiddě. V minulém roce se v bohatém státu Perského zálivu hrály také exhibiční zápasy mezi Novakem Djokovičem a Carlosem Alcarazem či mezi Arynou Sabalenkovou a Uns Džábirovou.

V posledních měsících se spekulovalo, že do Saúdské Arábie přesune svůj Turnaj mistryň WTA Tour, nicméně její předseda Steve Simon naznačil, že pořádat v této zemi ženské turnaje by bylo hodně složité.

Saúdská Arábie v posledních letech investovala spoustu peněz do různých sportů, například fotbalu, formule 1, boxu či golfu. Kritici tvrdí, že si tím jen země vylepšuje svou mezinárodní image poškozenou porušováním lidských práv. Představitelé Saúdské Arábie porušování lidských práv popírají a tvrdí, že svými zákony chrání jen národní bezpečnost.

Autoři: ,

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...