Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ragbisté Samoy a Nového Zélandu budou skrývat tetování. To je v Japonsku symbolem kriminality

Ragbisté Samoi na trávníku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ragbisté Samoi na trávníku. | foto: rugbyworldcup.com

Praha/Jokohama Ragbisté Samoy budou během tréninků na japonském MS zakrývat svá tetování, aby neurazili své hostitele. Týkat se to bude především návštěvy plaveckých bazénů. V Japonsku je totiž tetování symbolem kriminality, všichni si jej spojují s tamní mafií – jakuzou. K respektování kultury Země vycházejícího slunce se připojí rovněž Novozélanďané.

V Japonsku v pátek 20. září startuje ragbyové MS. Jako největší favorité do něj vstupují Novozélanďané, Jihoafričané a Velšané. Svou roli však sehrají i ragbisté Samoy, kteří mimo jiné hodlají dodržovat kulturní pravidla hostitelské země.

Samoané se rozhodili respektovat kulturní zvyk Japonců, který říká, že tetování je symbolem kriminality. Tudíž budou v bazénech a lázních svá tetování skrývat.

„Někdo přišel a vysvětlil nám, co máme v Japonsku očekávat,“ řekl kapitán Samoanů Jack Lam. „V našich kulturách je mnoho podobného, ale když dojde na tetování…to je v naší kultuře normální. Ale my respektujeme a uvědomujeme si japonskou cestu. Ujistíme se, že to, co ukážeme, bude v pořádku,“ dodal na závěr.

„Jsou tu tréninkové plochy, kde můžeme svá tetování ukazovat, ale také místa, kde ne. V těchto prostorách budeme nosit pokrývky, abychom svá tetování zakryli,“ řekl manažer Samoi Va’elua Aloi Alesana. „Speciální pokrývky kůže budeme využívat pouze  v bazénu, na ostatních trénincích budeme nosit naše normální oblečení,“ jasně specifikoval, kdy budou svá tetování Samoané zakrývat.

Kromě ragbistů Samoi budou respektovat kulturu Země vycházejícího slunce i reprezentanti Nového Zélandu. „Máme v hotelu onsen, něco jako lázně. V Kashiwa, kde jsou lázně veřejné, budeme nosit dlouhý rukáv nebo podkolenky,“ říká Novozélanďan Smith. „A to je v pořádku. Jsme v Japonsku. Musíme se podřídit jejich kultuře,“ řekl na závěr Smith.

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

Na pornu od šesti let. Českým dětem hrozí setkání s predátory i závislost

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Třiadvacetiletý Kryštof H. nikdy neměl delší vztah, známosti vždy záhy ztroskotaly. „Nakonec jsem u psychologa zjistil,...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...