Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Räikkönen bojkot nepodpoří: v pneumatikách problém není

Sport

  10:19
PRAHA - O Velké ceně Británie se mluvilo víc než o jakémkoliv jiném závodě této sezony ve formuli 1. Způsobily to pneumatiky, které postupně popraskaly hned čtyřem závodníkům. Asociace jezdců F1 (GPDA) proto vydala prohlášení, že pokud se to bude opakovat, ze závodu v Německu odstoupí. S tím však nesouhlasí Kimi Räikkönen: "Problémem nejsou pneumatiky. Může být hodně dalších důvodů, proč k defektům došlo. Týmy je používaly špatně," má jasno pilot Lotusu.

Kimi Räikkönen foto: Reuters

Kimi Räikkönen nikdy nebyl typickým závodním pilotem, který drží týmovou linii a říká jen to, co má. Vždy byl svůj, vždy si dělal, co chtěl. A nehodlá to měnit ani nyní, když se na společnost Pirelli, která dodává pneumatiky formule 1, valí vlna kritiky. Podle něj je zcela neoprávněná.

"Za celý rok jsme s pneumatikami neměli jediný problém. Motorismus je nebezpečný sport a stát se může cokoliv, ale tentokrát na tom pneumatiky nenesou žádnou vinu. Týmy je jednoduše používaly špatně," souhlasí zcela s obhajobou italské pneumatikové společnosti závodník stáje Lotus.

ČTĚTE TAKÉ

Společnost Pirelli doplácí na to, že se snažila maximálně vyhovět požadavku FIA i stájí na menší výdrž obutí závodních vozů, a tedy na zatraktivnění závodů. Pokud tedy jezdci a týmy stojí o to, aby se formule 1 opět, stejně jako za časů Bridgestonu, prezentovala nudným kroužením po okruzích celého světa, jsou na správné cestě. To však Kimi Räikkönen rozhodně nechce, a tak jen nechápavě vrtí hlavou, co to za vyhrůžku odstupováním ze závodu jeho kolegové vyprodukovali.

"Já se toho nijak neúčastnil, slyšel jsem o tom prohlášení ve stejné chvíli jako vy," sdělil překvapeným novinářům Räikkönen a porovnal situaci s rokem 2005, kdy museli odstoupit všichni jezdci s pneumatikami Michelin a Velkou cenu USA odjelo pouze šest aut, které měly bridgestonky. "Byl jsem při tom v roce 2005, a i tam se objevili jezdci, kteří nezastavili a jeli dál. Jsem si jistý, že já budu závodit, ať se stane cokoliv."

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat