19. září 2015 14:20 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Šestnáctiletá rakouská akvabela, kterou v Baku srazil autobus, ochrnula

Šestnáctiletá Vanessa Sahinovicová utrpěla několik zlomenin včetně dvanáctého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šestnáctiletá Vanessa Sahinovicová utrpěla několik zlomenin včetně dvanáctého... | foto: Rakouský olympijský výbor

VÍDEŇ Mladá rakouská akvabela, kterou v červnu na Evropských hrách v Baku srazil ve vesnici sportovců autobus, zůstane ochrnutá. Šestnáctiletá Vanessa Sahinovicová utrpěla několik zlomenin včetně dvanáctého hrudního obratle.

Sahinovicová šla krátce před zahájením Evropských her s dvěma kamarádkami z výpravy po chodníku, když do nich najel oficiální autobus organizátorů, který nezvládl zřejmě ve vysoké rychlosti zatáčku. Druhá dívka měla zlomenou ruku, třetí vyvázla s lehkými zraněními.

Rakouský olympijský výbor nyní oznámil, že Sahinovicová po řadě operací brzy opustí nemocnici ve Vídni a bude převezena do rehabilitačního zařízení v Bad Häringu, kde se smiřuje se stejným osudem rakouská tyčkařka Kira Grünbergová. Ta ochrnula na konci července po pádu mimo doskočiště při tréninku.

ČTK