17. ledna 2008 12:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rangers si zahrají v Praze s Tampou

NEW YORK Příští sezona NHL se určitě rozjede v Praze. Tvrdí to alespoň americký list NY Daily News, podle kterého je dohoda již uzavřena a vedení ligy by o ní mělo oficiálně informovat během Utkání hvězd o příštím víkendu v Atlantě. V Sazka Areně by se tak ve dvou zápasech měly představit týmy New Yorku Rangers a Tampy Bay Lightning. Ve Stockholmu mají souběžně hrát hokejisté Pittsburghu proti Ottawě.

Newyorský deník zároveň uvedl, že padly plány na to, aby všechny čtyři týmy sehrály po jednom utkání v české a švédské metropoli. Představitelé společnosti Česká sportovní, která o pražských zápasech s NHL jedná, už dříve prohlásili, že až do definitivního podpisu smlouvy nebudou spekulace tisku komentovat.

O tom, že by další ročník NHL mohl odstartovat v Praze, se začalo hovořit poté, co se letošní sezona kanadsko-americké ligy zahájila v Londýně, kde se na konci září utkaly týmy Anaheimu a Los Angeles. Šéf soutěže Gary Bettman poté připustil, že Evropa má o pořádání zápasů NHL velký zájem. "Naše zkušenost z Londýna byla úžasná," prohlásil Bettman.

Představitelé České sportovní se od začátku snažili do Prahy dostat tým New Yorku Rangers. V tom momentálně působí početná skupina českých hráčů v čele s Jaromírem Jágrem, třebaže ten zatím nemá na příští sezonu smlouvu a v zámoří se objevují hlasy o jeho možné výměně. V Tampě prozměnu hrají Václav Prospal, Filip Kuba a Jan Hlaváč.

Náklady na celou akci se odhadují na 50 milionů korun, což je přibližně stejná částka jako na basketbalový turnaj Final Four Evropské ligy, který se v Sazka Areně konal předloni. Pořadatelé totiž musejí zaplatit nejen dopravu a ubytování klubů NHL, ale i jejich ušlé zisky za domácí zápas, přičemž právě Rangers jsou všeobecně považováni za vůbec nejdražší tým.

Do Prahy musejí přicestovat například hlasatelé, roztleskávačky a řada dalších lidí, kteří se na organizování duelů podílejí. Zástupci České sportovní již deklarovali, že vstupenky na zápasy NHL by byly přibližně stejně drahé jako při mistrovství světa v roce 2004, které se konalo v Praze. Tehdy stály lístky na utkání základní skupiny kolem 500 korun, lístky na finále přišly na 3300 až 6500 korun. Maximální kapacita
Sazka Areny je 17.360 lidí. Teoreticky se tak na vstupném za dva duely dá vydělat 150 milionů korun.

Lidovky.cz