Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rekordman Phelps začal s tréninkem. Plánuje návrat?

Sport

  11:36
BALTIMORE - Osmnáctinásobný olympijský vítěz Michael Phelps znovu přiživil spekulace o návratu k závodní kariéře. Osmadvacetiletý plavec, jenž se s vrcholovým sportem rozloučil po olympijských hrách v Londýně, se začal v Baltimore připravovat s bývalou tréninkovou skupinou pod vedením svého někdejšího dlouholetého kouče Boba Bowmana.

Michael Phelps vybojoval svou 21. olympijskou medaili foto: Reuters

Podle trenéra ale nejde o systematickou přípravu. "Trénuje příležitostně se starou skupinou, aby se dostal do formy," prohlásil Bowman. Jeho někdejší nejúspěšnější svěřenec je prý ale na hony vzdálen zátěži, která by byla pro případný návrat do světových bazénů potřeba.

ČTĚTE TAKÉ

Samotný Phelps se k možnému obnovení kariéry vyjadřuje velice vyhýbavě. Naposledy v červenci na mistrovství světa v Barceloně odpověděl na otázku, zda bude startovat v roce 2016 na olympijských hrách v Riu de Janeiro, že tak daleko do budoucnosti nikdy neplánuje.

Jeho bývalí kolegové z americké reprezentace jsou ale přesvědčeni, že Phelps bude v Riu ve svých jednatřiceti letech startovat. V Brazílii by mohl rozšířit rekordní sbírku 18 olympijských titulů a celkem 22 medailí.

Autor:

Mohlo by vás zajímat