Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

VIDEO Senzace v NBA. Neporazitelní ‚Bojovníci‘ z Golden State padli doma

12:30
NEW YORK - Rekordní série domácích výher basketbalistů Golden State v NBA se po 54 zápasech zastavila. Obhájci titulu v pátek nečekaně podlehli Bostonu 106:109 a v základní části doma neuspěli po více než čtrnácti měsících. Nyní může jejich rekord ohrozit San Antonio, které doma od loňského března vyhrálo 46 zápasů.

Isaiah Thomas (4) z Bostonu bojuje o míč s hvězdnou Golden State Stephenem Currym (30) a Klayem Thompsonem. foto: ČTK/AP

Stephen Curry sice dal 29 bodů včetně osmi trojek, ale jeho poslední střela z dálky, která mohla Warriors zajistit prodloužení, košem nepropadla.

„Pokaždé, když střílím trojku, tak si myslím, že padne do koše - a tahle nepadla. Byl jsem v docela dobré pozici, moc tomu nerozumím. Už se nám však několikrát stalo, že jsme se v závěru zachránili nějakou zázračnou střelou, a dnes to prostě nebyl náš večer,“ řekl Curry.

Hráči Golden State nicméně stále útočí na celkový rekord 72 výher Chicaga v sezoně, ve zbývajících šesti zápasech mohou zaváhat maximálně jednou. „Všichni jsme zaskočení, ale hráčům jsem pogratuloval. Víte, jak je těžké vyhrát 54 domácích zápasů v řadě?“ konstatoval trenér poražených Steve Kerr.

Warriors se nedařilo, v zápase se dopustili 22 ztrát a před poslední čtvrtinou ztráceli tři body, i když se Curry v předchozí dvanáctiminutovce blýskl šesti trojkami. V závěru už domácí tým přes enormní snahu výsledek neotočil.

Noční výsledky NBA

Atlanta - Cleveland 108:110 po prodl., Charlotte - Philadelphia 100:91, Detroit - Dallas 89:98, Golden State - Boston 106:109, Memphis - Toronto 95:99, Milwaukee - Orlando 113:110, New York - Brooklyn 105:91, Phoenix - Washington 99:106, Sacramento - Miami 106:112, Utah - Minnesota 98:85.

Isaiah Thomas dal za Boston 18 ze svých 22 bodů ve třetí čtvrtině, Evan Turner přidal 21 a Jared Sullinger 20 bodů. Curry měl největšího pomocníka v Draymondu Greenovi, který dal 16 bodů. Nedařilo se zato Klayi Thompsonovi, který neproměnil deset z 16 střel.

Cleveland přišel v Atlantě o jedenadvacetibodové vedení z první půle a musel zápas zachraňovat v prodloužení, ale nakonec zvítězil 110:108. LeBron James byl nejlepším hráčem utkání s 29 body, 16 doskoky a devíti asistencemi.

Navíc se s 26 718 body posunul na jedenáctou příčku historického střeleckého žebříčku před Oscara Robertsona. Kyrie Irving přidal 20 bodů, Hawks nestačilo 29 bodů a 12 doskoků Paula Millsapa.

Důležité výhry si v bojích o play off připsaly Dallas i Utah. Mavericks si poradili s Detroitem 98:89 díky 29 bodům J.J. Bareyho a na Západě jsou sedmí. Osmou příčku udržel Utah, jejž k výhře nad Minnesotou 98:85 dovedl autor 22 bodů Gordon Hayward.

4.Denver77324541,6
5.Minnesota76255132,9