Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řeky v O2 Areně klidnila policie

Sport

  17:39
PRAHA - Kvůli fanouškům Iraklisu Soluň musela těsně před začátkem prvního semifinále Final Four volejbalové Ligy mistrů dorazit do pražské O2 Areny policie. Vedení haly ji požádalo o pomoc, protože příznivci více než hodinu před startem úvodního zápasu prolomili bránu mezi sektory a nahrnuli se do ochozů.

Semifinálový zápas volejbalové Ligy mistrů Iskra Odincovo - Iraklis Soluň. foto: ČTK

V hledišti se objevily i vlajky na tyčích, které nejsou povoleny. Pořadatelé se o ně s fanoušky přetahovali, ale neúspěšně. Podle prvních informací příznivci Iraklisu pronikli do hlediště bez bezpečnostních kontrol, ale to se nakonec nepotvrdilo.

"Od vedení arény máme jen zprávu, že Řekové nerespektují zasedací pořádek. Vchody byly uzavřeny proto, aby na obsazená místa zatím nepřicházeli další diváci," řekl mluvčí organizátorů Karel Tejkal.

Přítomnost policie a domluvy od vůdců fanklubu nakonec pomohly, Řekové vyklidili neoprávněně obsazená místa a semifinále jejich týmu s Iskrou Odincovo mohlo začít. I když až po té, co pořadatelé odklidili z hrací plochy hromadu papírových konfet, kterou Řekové na kurt naházeli.

Řečtí fanoušci jsou vyhlášení svým temperamentem. V odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů proti německému Friedrichshafenu po zisku potřebného setu slavili postup světlicemi a rachejtlemi, takže zápas musel být kvůli dýmu a špatné viditelnosti v hale na několik minut přerušen.

Autor:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Mohlo by vás zajímat