14. října 2008 11:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Reprezentaci a klub odděluji

Radek Šírl v dresu českého národního týmu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Šírl v dresu českého národního týmu. | foto: Sport Invest

PRAHA Českou fotbalovou reprezentaci čeká ve středu veledůležité kvalifikační utkání v Teplicích se Slovinskem. V základní sestavě by podle všeho neměl chybět krajní obránce, či záložník ruského Zenitu Petrohrad Radek Šírl. Díky spolupráci jeho marketingové společnosti Sport Invest jsme se Radka Šírla krátce zeptali na jeho pocity.

Radku, jak jste spokojen s průběhem ruské superligy, vašimi výkony a výkony týmu?
Ligu jsme bohužel nezačali úplně nejlépe, nebylo to ani tak výkony v zápasech, ale nedařilo se nám pravidelně bodovat. Teď na podzim (v Rusku se hraje systémem jaro-podzim) to doháníme, po slabších začátcích se cítíme všichni stále lépe a postupně jsme získávali jistotu. Doufám a věřím, že to zvládneme a skončíme ještě na pohárových místech.


Který tým je pro vás největším překvapením/ zklamáním ligy?

Největším překvapením soutěže je pro mě určitě Rubin Kazaň. Svou výkonnost dokázali udržet i ve druhé polovině soutěže, což se všeobecně neočekávalo. Nyní vedou o 10 bodů a to naprosto zaslouženě. Naopak zklamáním je pro mne tým FK Chimik Moskevská oblast. Odhadoval jsem je na střed tabulky, pořád je to tým z Moskvy, ale teď to bohužel vypadá, že sestoupí.

Oddělujete klubové starosti od reprezentačních povinností? Nebo je tam určitá paralela?

Klub a reprezentace stojí vždy vedle sebe, to znamená, že to odděluju to. Když hraju za klub, hraju prostě za svůj klub se vším všudy. Když nyní hraji za reprezentaci, plně se věnuju reprezentačním povinnostem a na klubové starosti nemyslím.

Co říkáte na obrození Milana Baroše? Mluvíte o tom v kabině se spoluhráči?

Milan to v poslední době neměl vůbec jednoduché, dlouho pravidelně nehrál. Teď přestoupil a začátek angažmá v Turecku, jak všichni víme, se mu nadmíru povedl. Moc mu to přeju, důležité je, aby mu to vydrželo a pokračoval ve svých výkonech i dál.


Antonín Vavrda a Michal Šroubek, Lidovky.cz