24. března 2008 17:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Reprezentaci bude chybět Grygera

Zdeněk Grygera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Grygera | foto: Lidové noviny

PRAHA Čeští fotbaloví reprezentanti se dnes v Praze sešli před středečním utkáním v Dánsku. Při poslední zápasové prověrce před květnovou nominací na mistrovství Evropy bude trenér Karel Brückner postrádat zraněného obránce Zdeňka Grygeru. Zadáka Juventusu Turín do hry nepustí pohmožděný nárt, ale vedení náhradníka s největší pravděpodobností povolávat nebude.

Sedmadvacetiletý Grygera si zranění přivodil v sobotním šlágru italské ligy, v němž Juventus porazil vedoucí Inter Milán. "Srazil se s protihráčem a má tam velmi bolestivě pohmožděné. Nejprve tam byly obavy z možné zlomeniny zánártní kůstky, ale to rentgenové vyšetření naštěstí nepotvrdilo," řekl dnes novinářům lékař reprezentace Jiří Fousek.

Podle něj však Grygera potřebuje aspoň pět dní klidu, až bolestivost odezní, proto je jeho start v Dánsku vyloučen a fotbalista tak dnes znovu odcestoval zpět do Itálie. Kouč Brückner zatím neuvažuje o tom, že by oslovil některého z hráčů širšího kádru, kteří by mohli Grygerovo místo zaujmout. Možná i proto, že v neděli byl k týmu dodatečně přizván sparťanský defenzivní univerzál Tomáš Sivok. Ten se v národním týmu objevil po půlroční odmlce.

Ostatní nominovaní jsou v pořádku, odpolední trénink na Strahově zmeškal jen záložník Jaroslav Plašil, který ze španělské Pamplony dorazil až pozdějším leteckým spojem. Reprezentanti mezi sebou už také přivítali dva nováčky: poprvé se v národním týmu hlásili brněnský záložník Marek Střeštík a brankář bundesligové Bochumi Jan Laštůvka.

"Trochu respektu tam z mé strany bylo, když jsem na sraz šel. Přece jenom většinu hráčů znám jen z televize a dneska jsem si s nimi třásl rukou," popsal s úsměvem své pocity Střeštík.
Lidovky.cz