Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řezáč dojel na Marcialonze třetí, porazil i Northuga

Sport

  12:23aktualizováno  13:39
PREDAZZO - Stanislav Řezáč byl třetí na Marcialonze, italském závodu FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování. Na Nora Jörgena Auklanda ztratil sedm sekund, druhý dojel vítězův starší bratr Anders Aukland.

Stanislav Řezáč. foto: ČTK

O výsledcích sedmdesátikilometrového závodu klasickou technikou rozhodlo až závěrečné stoupání, v němž si Jörgen Aukland silovou jízdou soupaž zajistil bezpečný náskok a letošní vítěz Jizerské padesátky Řezáč kontroloval třetí místo. Díky tomu se s Jörgenem Auklandem dělí o první pozici v průběžném pořadí poháru.

Řezáč byl na Marcialonze třetí i loni. "V posledním kopci nastoupil Jörgen s Ahrlinem a trochu nám poodjeli. Snažil jsem se dotahovat, předstihl jsem Ahrlina, ale mně se vyvezl na patkách Anders Aukland," popsal v tiskové zprávě rozhodující momenty závodu Řezáč, jemuž podél trati fandily desítky příznivců s českými vlajkami.

Northug odpadl v závěrečném stoupání

Do souboje s vytrvaleckými specialisty se dnes v Itálii premiérově pustil také norský univerzál Petter Northug, druhý muž SP, který dokáže vyhrávat sprinty i padesátky. Dlouho se držel ve vedoucí skupině, ale na medailové pozice se nakonec neprosadil. V závěrečném stoupání do Cavalese odpadl a s více než minutovým odstupem dojel desátý.

Další čeští běžci Petr Novák a Martin Koukal skončili v třetí desítce. "Byla to šílená dřina, na kopci před cílem jsem se málem pozvracel," prohlásil Novák.

V závodu žen byla Kamila Bořutová devátá a olympijská vítězka Kateřina Neumannová třináctá. Příštím závodem FIS Marathon Cupu bude za týden König Ludwig Lauf na 50 km v Německu.

Autoři: ,

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat