9. dubna 2008 16:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Řidič Beckham? Mínus bod a pokuta

Pokuta zabolí, možná i nejlépe placeného fotbalistu světa.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pokuta zabolí, možná i nejlépe placeného fotbalistu světa. | foto: AFP

Los Angeles Anglický fotbalista David Beckham dostal v Hollywoodu pokutu za špatné řízení. Dvaatřicetiletý záložník Los Angeles Galaxy musel na místě zaplatit 80 dolarů (asi 2500 korun) a přišel o jeden bod.

Policejní hlídka bývalého kapitána anglické reprezentace zastavila na Sunset Boulevardu v západním Hollywoodu, když ve voze Cadillac Escalade porušil zákaz odbočení. Podle listu Daily Mail může Beckham bod za dopravní přestupek získat zpět, když se v Kalifornii přihlásí do autoškoly.
    

Do potíží s policií se nejlépe placený fotbalista s 31 miliony eur ročně dostal naposledy loni v prosinci. Tehdy ho zastavila hlídka v anglickém Essexu, protože si ho spletla s hledaným zlodějem aut. V roce 1999 byl Beckham dokonce kvůli rychlé jízdě u soudu, nakonec ale vyvázl bez trestu, protože uspěl s argumentem, že povolenou rychlost překročil proto, že chtěl ujet dotěrným fotografům.

ČTK