Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Roglič je před Tour při chuti, ovládl druhou etapu na Dauphiné. Kreuziger dojel s velkou ztrátou

Sport

  18:22
Col de Porte - Slovinský cyklista Primož Roglič potvrdil aktuální skvělou formu výhrou v horské druhé etapě závodu Critérium du Dauphiné. Loňský vítěz Vuelty bez větších problémů setřásl v závěrečném stoupání své rivaly a vyslal jim působivý vzkaz před Tour de France, jež startuje za dva týdny.

Roglič ovládl druhou etapu Critérium de Dauphiné foto: Critérium de Dauphiné

Roglič se odpoutal od skupiny favoritů zhruba půl kilometru před cílem ve stoupání nejvyšší kategorie na Col De Porte a strojovým tempem si po 135 km dojel pro výhru. Člen týmu Jumbo-Visma si tak připsal další úspěch po minulém týdnu, kdy vyhrál dvě etapy i celkové hodnocení jiného závodu ve Francii Tour de l’Ain.

Třicetiletý Roglič dnes zvítězil o osm sekund před Francouzem Thibaultem Pinotem a dostal se do čela průběžného pořadí, v němž má před domácím jezdcem náskok 12 sekund. Etapa příliš nevyšla loňskému vítězi Tour de France Eganu Bernalovi z Kolumbie, jenž dojel desátý v závěru skupiny favoritů 10 sekund za Rogličem a průběžně je čtvrtý.

Český cyklista Roman Kreuziger z týmu NTT skončil s velkým odstupem více než 24 minut na 121. pozici.

Roglič ovládl druhou etapu Critérium de Dauphiné
15. ZÁŘÍ: ZE SKOKANA NA LYŽÍCH CYKLISTICKÝM ŠAMPIONEM. Vítězem španělské Vuelty...

V pátek čeká na 157 kilometrech cyklisty mimo jiné další stoupání nejvyšší kategorie na Col de la Madeleine, cíl bude opět na kopci v Saint-Martin-de-Belleville. Kvůli koronavirové pandemii byl letošní ročník tradiční generálky na Tour zkrácen z osmi na pět etap a skončí v neděli.

Autor: