24. listopadu 2008 18:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Roman Bednář: Premier League je nejlepší

Útočník Roman Bednář se konečně může usmívat v reprezentační soupravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Roman Bednář se konečně může usmívat v reprezentační soupravě. | foto: ČTK

PRAHA Minulý týden se Roman Bednář opět vrátil do reprezentačního dresu. Do zápasu v Seravalle proti San Marinu sice nastoupil jen na pár minut, přesto mohl být spokojen. V pětadvaceti letech si připsal teprve druhý start v národním dresu. Nejen postavou tak připomíná nejlepšího reprezentačního kanonýra Jana Kollera.

Máš za sebou obnovenou reprezentační premiéru. V jake se ovšem cítíš momentálně formě? West Bromwich i díky těžkému losu, kdy v posledních šesti kolech narazil na Manchester United, Liverpool a Chelsea, klesl až na poslední místo Premier League...
...Ano, je pravda, že jsme měli těžký los. Nicméně nikdo v týmu nevěší hlavu a soustředíme se na naše další ligová utkání. Všichni v týmu totiž víme a věříme, že na sestupové příčky určitě nepatříme (West Bromwich ovšem smolně prohrál i o tomto víkendu s dalším nováčkem ze Stoke 0:1, pozn. redakce.).

Jak by ses krátce fotbalově charakterizoval? Co Tvé přednosti a naopak slabiny?
Hodnotit sám sebe moc nechci. Raději to nechám na všech co se na mne koukají a vídí mne hrát. Ať mě ohodnotí radši oni.

Dostal ses až do Premier League, loni sis proti týmům z ní zahrál v pohárech, letos máš za sebou třetinu soutěže. Je i podle tebe anglická první liga nejlepší v Evropě a proč?
Ano, souhlasím s tím. Myslím si to také. A důvod? Řekl bych, že je to hlavně díky tomu, že zde hraje ta neuvěřitelná čtyřka (Big Four - Chelsea, Liverpool, Arsenal, Manchester United, pozn. red.), proti které je strašně těžké dělat body, o čemž jsme se sami přesvědčili.

Navíc je zde dalších pět až se klubů, kteří špičku prohánějí a jsou velice silné. A také zbytek ligy je velmi vyrovnaný. Podle mého názoru by většina týmů v Premier League mohla konkurovat jiným celkům ve vyspělých fotbalových ligách v Evropě.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz