Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Romana Koudelku zlobí krční páteř, skokan stále netrénuje

Davis Cup

  14:38
Světový pohár ve skocích na lyžích pokračuje o víkendu v norském Lillehammeru opět bez Romana Koudelky. Český skokan na lyžích už několik týdnů netrénuje - trápí ho totiž problém s krční páteři. Nad premiérovým startem Koudelky v olympijské sezoně visí otazník.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka foto: ČTK

Zatímco ti nejlepší míří na sever Evropy ke třetímu kolu Světového poháru, 24letý rodák z Turnova zůstává nadále v Česku - a věnuje se rehabilitaci.

"Roman je v nejlepších rukách, pečují o něj kapacity v čele s profesorem Janem Štulíkem z fakultní nemocnice v Motole a Pavlem Kolářem, který s Romanem začal rehabilitovat hned po svém návratu z finále tenisového Davis Cupu," uvedl na webu Českého svazu lyžařů sportovní ředitel úseku skoku na lyžích Rostislav Jozífek.

Přesnou diagnózu, která českého skokana na lyžích trápí, neuvedl. "Chceme, aby měl Roman na rehabilitaci klid a ničím se nestresoval."

V dosavadním průběhu sezony nemá Roman Koudelka na kontě jediný závod, zdraví ho na můstky pořád nechce pustit. Kdy naskočí do sezony, jejímž vrcholem jsou únorové olympijské hry v Soči, zůstává tajemstvím.

"Vrcholem je až olympiáda a následné mistrovství světa v letech na lyžích, které bude v březnu hostit Harrachov. Obě tyto akce jsou ještě poměrně daleko a nemá tedy smysl snažit se Romana nasadit do závodů za každou cenu. Až Romanovi lékaři povolí návrat k plnému tréninku, sám se rozhodne, kdy a kde nastoupí do prvního závodu. Chceme, aby byl náš závodník ve stoprocentní fyzické i psychické pohodě a konečné rozhodnutí o návratu na můstek bude jen na něm," dodal.

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT POZEMNÍCH STAVEB (35-65.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 35 000 - 65 000 Kč

Mohlo by vás zajímat