Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rosického přestup může skončit krachem

Sport

  17:38
DORTMUND - Z očekávaného přestupu českého fotbalisty Tomáše Rosického z Borussie Dortmund do Atlétika Madrid s největší pravděpodobností sejde. Podle německých médií nedal španělský klub do neděle dostatečné garance, že je schopen zaplatit za českého záložníka požadovanou částku odhadovanou na devět či deset milionů eur.

Tomáš Rosický foto: ČTK

"Tohle téma (přestup do Atlétika) je asi uzavřené," řekl obchodní šéf Borussie Hans-Joachim Watzke dnešnímu vydání listu Westfälischen Rundschau.

Atlético mělo podle něj lhůtu do neděle, aby předložilo bankovní záruky umožňující koupi Rosického. To se však nestalo. Watzke ale vychází z toho, že český záložník, jenž má v klubu smlouvu do roku 2008, už v příští sezoně za Dortmund stejně hrát nebude. "Máme dost nabídek, ale Tomáš má vlastní představy," uvedl Watzke.

O přestupu Rosického do Atlétika Madrid se spekulovalo téměř celou uplynulou sezonu, podle některých informací měl český špílmachr ve španělské metropoli připravenou čtyřletou smlouvu. Tvořivý středopolař se v současné době připravuje s českou reprezentací v rakouském Seefeldu na mistrovství světa. Dnes nicméně chyběl na obou trénincích. Mluvčí reprezentace Lukáš Tuček řekl bez bližších podrobností, že hráč dostal volno.
Autor: