Rosol v Hamburku vyřadil turnajovou osmičku Troického

Davis Cup

17:51
HAMBURK - Tenista Lukáš Rosol postoupil do druhého kola antukového turnaje v Hamburku. Sedmadvacetiletý Čech vyřadil 31. hráče světa Srba Viktora Troického, kterého porazil 5:7, 6:3 a 6:4.

Lukáš Rosol foto: Reuters

Rosol s osmým nasazeným hráčem turnaje prohrál za 45 minut první set 5:7, v dalších sadách už ale oba hráči zlepšili servis a drželi si svá podání.

Přemožiteli Rafaela Nadala z letošního Wimbledonu stačil k vítězství v obou setech jediný brejk a slavit mohl přesně po dvou hodinách.

Oba hráči spolu hráli potřetí, přičemž ke všem zápasům došlo letos. První vyhrál v Kataru Troicki, dnes Rosol navázal na poslední vzájemný duel z dubnového čtvrtfinále Davisova poháru, který vyhrál ve dvou setech.

Brněnského rodáka čeká ve druhém kole lepší z dvojice Španělů Pablo Andújar, Albert Ramos.