Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozčilovaly ji vlasy. Tak si je příští soupeřka Plíškové ostříhala přímo na kurtu

Sport

  6:00
singapur - Ruska Světlana Kuzněcovová na Turnaji mistryň předvedla, že je skvělou tenistkou, velkou bojovnicí, ale i pohotovou kadeřnicí. V utkání s Polkou Agnieszkou Radwaňskou si o pauze zkrátila cop. Jednatřicetiletá Kuzněcovová všechny překvapila ve třetím setu za stavu 1:2. O přestávce si vzala nůžky a začala si stříhat vlasy, které pak odložila na lavičku.

Už ostříhaná Světlana Kuzněcovová se raduje z překvapivé výhry. foto: Reuters

„Když jsem hrála forhend a potřebovala zahrát dobrý úder, tak mě vlasy bouchaly do oka. Otravovalo mě to a vadilo mi to. Snažila jsem se je dát pod čelenku, ale mám vlasy těžké. Někdy si musíte ustřihnout vlasy a není to pro krásu,“ řekla ruská hráčka.

Zápas s obhájkyní titulu Radwaňskou pak dokázala otočit. Odvrátila i mečbol a zvítězila 7:5, 1:6 a 7:5. Ztracených vlasů nelitovala.

„Řekla jsem si: co je důležitější? Vlasy, které mi dorostou? Tak jsem je zkrátila a udělala to nejlepší, co jsem mohla, abych mohla hrát a zbavila se toho, co mě při hře obtěžovalo,“ vysvětlila.

O nůžky poprosila rozhodčího. „O velké, protože vlasy byly zpocené a slepené,“ řekla. Bylo vidět, že stříhání šlo ztuha. „Ani jsem nevěděla, kolik jsem jich ustřihla.“

Radost Světlany Kuzněcovové.
Zklamaná obhájkyně Agnieszka Radwańská. Proti Rusce Kuzněcovové neproměnila...

Po návratu na kurt jí to však přišlo líto. „Málem jsem brečela, protože jsem si říkala: bože, moje vlasy!“ uvedla s tím, že zatím nehodlá svůj účes upravovat. „Uvidím, co s tím. Ještě jsem to nezkoumala,“ dodala.

Radwaňská si při utkání ani nevšimla, co soupeřka udělala. „Je dobře, že si neustřihla něco jiného. Vlasy nejsou důležité,“ konstatovala Polka.

Autor: