Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rozdá si to Štybar s Kreuzigerem? Cyklokrosová jednička míří do Quick Stepu

Sport

  14:27
PRAHA - Cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar je blízko podpisu smlouvy s týmem Quick Step, který patří k elitním silničním stájím s licencí ProTour. Informace belgických médií potvrdil český jezdec na svých stránkách. Čtyřiadvacetiletý cyklokrosař bude do konce února jezdit za stáj Telenet-Fidea, poté mu vyprší kontrakt.

Zdeněk Štybar. foto: ČTK

"Ve stávající smlouvě je sice roční opce, ale vypadá to, že dojde k dohodě s Quick Stepem. Řeší to Hans van Kasteren za Fideu a můj manažer Paul de Gayter," oznámil Štybar. V budoucnosti tak Štybar bude mít lepší podmínky pro přípravu na silnici.

V belgické stájí bude trénovat po boku hvězd světového pelotonu jako Tom Boonen, Sylvain Chavanel nebo Stijn Devolder. Jeho jasnou prioritou ale zůstávají cyklokrosové závody. "Můžu se nadále věnovat i horským kolům a porvat se o olympiádu v Londýně," naznačil své plány úřadující světový šampion.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...